Środowiskowy Dom Samopomocy w Przezmarku był organizatorem konkursu fotograficznego pt. „Moja Ojczyzna”. Głównym celem drugiej edycji, która w tym roku nawiązywała do 100-letniej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, było propagowanie pozytywnych zachowań patriotycznych i rozpowszechnianie idei fotografowania jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego.

Przedsięwzięcie adresowane było do uczestników Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu województwa warmińsko-mazurskiego oraz zaprzyjaźnionych domów z innych województw. Nadesłane prace doskonale odzwierciedlały tematykę konkursu, a wybór najlepszej okazał się bardzo trudny.

Wystawę zdjęć mogli obejrzeć, również goście zaproszeni na Dzień Otwarty w Środowiskowym Domu Samopomocy w Przezmarku zorganizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego dnia 3 października 2018 r.

5 października jury wyłoniło zwycięzców konkursu: I miejsce zajął ŚDS z Malborka, II ŚDS z Fromborka, III miejsce zajęło Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Profilaktyki Zdrowia z Górowa Iławieckiego. Wyróżnienie otrzymał ŚDS z Rzecznej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy ich prace.

Małgorzata Subocz