28 sierpnia w Pasłęku miało miejsce podpisanie umów dotyczących dofinansowania, ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dwóch projektów w ramach Programu Wyrównywania Różnic między Regionami III.

Na podstawie umowy podpisanej przez starostę Macieja Romanowskiego, wicestarostę Zbigniewa Lichuszewskiego z burmistrzem Pasłęka Wiesławem Śniecikowskim, przy kontrasygnatach skarbników Edwardy Mazurkiewicz i Bożeny Adamczyk, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonce Pasłęckiej, w ramach obszaru D Programu Wyrównywania Różnic między Regionami III, uzyskała dofinansowanie realizacji zadania pn. Likwidacja barier transportowych – zakup busa przystosowanego do przewozu uczniów niepełnosprawnych (dofinansowanie do kwoty 80.000,00 zł).

Kolejna umowa podpisana została z dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku, Teresą Brewka. Na jej podstawie Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pasłęku, w ramach obszaru B Programu Wyrównywania Różnic między Regionami III, uzyskała dofinansowanie realizacji zadania pn. Budowa windy dla osób niepełnosprawnych w budynku użyteczności publicznej dla potrzeb Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku (dofinansowanie do kwoty 57.223,16 zł).

Łączny koszt realizacji obu projektów to 232.563,64 zł, z czego dofinansowanie PFRON określone zostało na poziomie 137.223,16 zł.