W Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku od kilku lat działa Szkolne Schronisko Młodzieżowe Całoroczne. Jest to obiekt I kategorii, posiada niezbędne dla turysty udogodnienia i wyposażenie, schludnie urządzone 4-osobowe pokoje, jadalnię i świetlicę przy jednocześnie niskiej cenie.

Schronisko cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów z całej Polski oraz z Europy zatrzymujących się tu na jedną noc czy weekend. Atrakcje najwyżej oceniane przez nich w najbliższej okolicy to Kanał Elbląski, koncerty organowe w Pasłęku, Zamek w Malborku, plac zabaw dla dzieci w Pasłęku, kościoły barokowe w Krośnie i Chwalęcinie.

W tym sezonie gościli tu turyści m.in. z Belgii, Francji, Ukrainy, Białorusi czy Litwy. W zeszłym tygodniu z usług schroniska skorzystali uczestnicy rajdu rowerowego ze Sztumu, a wśród nich burmistrz Sztumu Leszek Tabor i Ryszard Mazerski - trener lekkiej atletyki mogący się poszczycić wieloma medalistami mistrzów Polski.