Po raz kolejny uczniowie ZSEiT na podstawie zawartego porozumienia z firmą UNITY LINE Spółka z o.o. ze Szczecina odbyli 2-tygodniową praktykę zawodową na promach Gryf i Wolin kursujących ze Świnoujścia do Szwecji. W tym roku szkolnym udział w praktykach wzięło 8 uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Podczas praktyki uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy na promie, zasadami organizacji żywienia i obsługi gości. Wymagania stawiane praktykantom stanowiły duże wyzwanie dla naszych uczniów, ale ze wszystkich powierzonych obowiązków wywiązali się wzorowo uzyskując od opiekuna oceny celujące.

Niekwestionowaną atrakcją było zamieszkanie na czas odbywania praktyki na promie oraz możliwość zwiedzania podczas postoju miast między którymi kursowały promy, czyli połączenie pracy z niecodziennymi atrakcjami turystycznymi.