Bez pracy nie ma kołaczy! To staropolskie porzekadło znajduje potwierdzenie w ogłoszonych wynikach egzaminów maturalnych absolwentów LO i T. Pracowali na nie wszyscy: uczniowie i nauczyciele. Mozolny trud został jednak nagrodzony. W tym roku szkoła znów odnotowała wysokie wyniki egzaminacyjne z przedmiotów maturalnych.

03 lipca 2018 r. tegoroczni maturzyści otrzymali świadectwa dojrzałości. W całym kraju pozytywny wynik uzyskało 79,7% absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. 14,9% oblało egzamin z jednego przedmiotu i na jego poprawkę będzie mieć szansę w sierpniu. Pozostali uczniowie (5,5%) na kolejną szansę muszą poczekać rok. Powiat elbląski osiągnął 82% zdawalności. Na tle powiatu elbląskiego najlepiej wypadło Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół w Pasłęku.

Jak podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół w Pasłęku 88% uczniów, którzy zadeklarowali chęć przystąpienia do egzaminu maturalnego uzyskało świadectwo dojrzałości. W województwie warmińsko-mazurskim świadectwa otrzymało 83% maturzystów LO.

Jak co roku największe problemy maturzystom sprawił obowiązkowy egzamin z matematyki. W LO siedmiu uczniów przystąpi do egzaminu poprawkowego z tego przedmiotu w dniu 21.08.2018r. Średnio z testu sprawdzającego wiedzę i umiejętności z zakresu nauk matematycznych uczniowie LO uzyskali 56% punktów. Średni wynik z obowiązkowego języka polskiego z części pisemnej wyniósł 58%, z j. angielskiego – 68%, j. niemieckiego -84%.

Tradycyjnie z maturą lekko gorzej niż absolwenci liceów poradzili sobie absolwenci techników. W kraju zdało 69,6%, w województwie warmińsko-mazurskim 66,3% a w naszej szkole aż 78,0%.

Jak wynika z powyższych danych większość uczniów naszej szkoły dobrze wykorzystała czas przeznaczony na przygotowanie do majowego egzaminu dojrzałości i poradziła sobie z nim bez większych problemów.

Dzielnym maturzystom należą się serdeczne gratulacje za to, że wytrwale dążyli do celu, że wykorzystali czas i nie zmarnowali swojej szansy, że zdystansowali innych!

W nowych szkołach pokażcie, na co was stać i wytrwale budujcie swoją przyszłość!

E. Wasiuk