Najkrótsza noc w roku już za nami. Bawiliśmy się do świtu. Swoją obecnością zaszczycili nas: Maciej Romanowski - Starosta Elbląski i Marcin Ślęzak - Wójt Gminy Gronowo Elbląskie.

Przybyli również: członek Zarządu Powiatu - Donat Dębowski, naczelnik Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu - Gabriela Effenberg, sekretarz naszej gminy - Jadwiga Pliszka, przewodniczący Izby Rolniczej Powiatu Elbląskiego - Roman Puchalski, rzecznik prasowy starosty elbląskiego - Marek Murdzia i sołtys Oleśna - Zygmunt Rychter oraz inni dostojni goście.

Pomagali nam: Sołectwo Karczowiska wraz ze swoim sołtysem - Adamem Becmerowiczem, OSP w Gronowie Elbląskim, Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej "Kuźnia Pruska" i Aneta Witkowska - nauczycielka Zespołu Szkół w Gronowie Elbląskim, przygotowująca dzieci do występu na naszej plenerowej scenie. Swoimi występami uradowali nas również "Gronowiacy" oraz Nikola Fiedor - mała artystka wielkiego formatu oraz Aniela Szwemińska - młoda skrzypaczka ze Szkoły Muzycznej w Elblągu. Naszym opiekunem sceny muzycznej został Mateusz Kotlenga, którego zawołanie: "Jak się bawi - tak się bawi Oleśno" towarzyszy nam już od kilku lat.

Nagrody na nasze liczne konkurencje zręcznościowe ufundował Powiat Elbląski, Gmina Gronowo Elbląskie, Adam Becmerowicz, Robert Bieliński i Rafał Szwemiński.

Zabawy dla dzieci i młodzieży organizowaliśmy w "strefie rekreacyjno-sportowej" dzięki dotacji Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - dziękujemy!

Szczególne podziękowania należą się wszystkim członkom Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi "Oleśno - wieś z pomysłem" - którzy aktywnie i kreatywnie włączyli się w przygotowania NOCY.

Cieszymy się, że smakowały Wam nie tylko wyroby z Karczowisk, ale również nasza grochówka.

Marlena Szwemińska