Jubileuszowa X edycja Gimnazjady Sportowej odbyła się 7 czerwca na obiektach sportowych Zespołu Szkól Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku.

Do uczestnictwa w gimnazjadzie zgłosiły się reprezentacje czterech szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłakowie, Zespołu Szkół w Rychlikach i Gimnazjum w Dobrym. Przy pięknej słonecznej pogodzie gimnazjaliści rywalizowali w dwóch dyscyplinach sportowych: piłce siatkowej (dziewczęta) i piłce nożnej (chłopcy).

W turnieju piłki siatkowej po zaciętych i emocjonujących meczach bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z Rychlik, które wygrały wszystkie swoje mecze. Dziewczęta za zwycięstwo odebrały złote medale i Puchar Starosty Elbląskiego. Srebrne medale wywalczyły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, natomiast brązowe - Gimnazjum z Dobrego. Czwarte miejsce zajęły reprezentantki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłakowie.

Równie dużo emocji dostarczyły rozgrywki piłki nożnej chłopców. Piłkarze rywalizowali systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich meczów pierwsze miejsce przypadło reprezentacji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłakowie, która otrzymała Puchar Starosty Elbląskiego. Drugie miejsce wywalczyli chłopcy z Zespołu Szkół w Rychlikach, natomiast trzecie miejsce reprezentanci Gimnazjum z Dobrego. Czwarte miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku.

Wręczenia medali i pucharów dokonał dyrektor ZSEiT Marian Matuszczak oraz w imieniu starosty elbląskiego radna Joanna Naspińska.

Robert Chojnicki