23 maja uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy z Przezmarka wzięli udział w VII Wojewódzkim Kabaretonie Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Warmińsko-Mazurskiego pt. „Kocham Cię Polsko…”, który odbył się w Lubominie.

Organizatorem kabaretonu był ŚDS z Wolnicy. Konkurs obejmował dwie kategorie: piosenkę kabaretową o tematyce Mistrzostwa Świata w piłce nożnej oraz obraz na płótnie – Kocham Cię Polsko metodą Mix Media. W spotkaniu wzięło udział dwanaście Domów z województwa warmińsko-mazurskiego. Nasi uczestnicy zdobyli wyróżnienie w kategorii piosenka kabaretowa. Celem kabaretonu była integracja środowiskowych domów oraz ukazanie wartości, uzdolnień i radości życia, jakie posiadają osoby niepełnosprawne. Spędziliśmy ten szczególny czas w wyjątkowej atmosferze.

Już następnego dnia wyruszyliśmy do Susza na Konkurs Artystyczny Osób Niepełnosprawnych Środowiskowych Domów Samopomocy. Hasło przewodnie tegorocznych występów brzmiało „Magiczny Świat Baroku”. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: pokaz mody i tańca pt. „Olśniewające czasy baroku” i część plastyczną pt. „Kolorowo barokowo”, w ramach której uczestnicy wykonywali barokowe maski balowe. Celem spotkania było pobudzenie aktywności twórczej, ukazanie uzdolnień, promocja twórczości i integracja osób niepełnosprawnych.

Małgorzata Subocz - kierownik