1. Cel konkursu. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie przedsięwzięć budowlanych „modernizacji” oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w roku 2017 wyróżniających się szczególnymi walorami. Ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy, rewitalizacji terenów, rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

2. Przedmiot i zakres konkursu. Do Konkursu można zgłaszać obiekty i budynki, których modernizacje zakończono do końca I kwartału 2018 r.. Wyróżnia się podstawowe kategorie obiektów: - drogowe, - elewacje i termorenowacje, - hotelarsko-turystyczne, - kultury, sportu, zdrowia i rekreacji, - mieszkalne, - mostowe, - ochrony środowiska, - obszary i zespoły urbanistyczne, - przemysłowe i inżynieryjne, - sakralne, - szkolnictwa, - tereny zieleni, - użyteczności publicznej, - wnętrza, - zabytkowe, - nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej. Prawo zgłoszenia obiektu przysługuje: inwestorowi, wykonawcy i projektantowi. Ponadto obiekty mogą zgłaszać: miasto, powiat, gmina, instytucje, stowarzyszenia, developerzy, każdy komu zależy na dobru regionu i osiągnięciach lokalnej społeczności.

3. Bezpłatna promocja. Zakwalifikowane obiekty otrzymują prezentację: na www.modernizacjaroku.org.pl na Liście "POLSKA SIĘ MODERNIZUJE 2017”: - zdjęcie obiektu - nazwa miasta - nazwa i adres obiektu Udział w Plebiscycie Internetowym: indywidualna wizytówka obiektu w internecie Specjalny pakiet: - Dyplom Uczestnika I-go Etapu - katalog zakończonej Edycji Konkursu - unikatową monetę Konkursu – min. 3 obiekty Zdjęcie obiektu zostanie zaprezentowane na facebook-u „Modernizacji Roku”

4. Zgłoszenia dokonujemy: Przez formularz na stronie www.modernizacjaroku.org.pl + zdjęcie obiektu (max. 500 kb) lub na karcie zgłoszenia obiektu do I Etapu Konkursu, którą możemy przesyłać: e-mailem biuro@modernizacjaroku.org.pl lub faxem 052 322 67 70. Zdjęcie obiektu (max. 500 kb) prosimy przesyłać e-mailem.

5. Termin zgłoszeń upływa dnia 31.05.2018 roku.

6. Zasady uczestnictwa. - udział w I Etapie Konkursu jest bezpłatny - postępowanie polega na formalnym rozpatrzeniu dokumentów przesłanych przez zgłaszającego obiekt - o decyzji uczestnicy są powiadamiani pisemnie w terminie 60 dni od daty zgłoszenia –start w II Finałowym Etapie Konkursu to: nagrody, prestiż, rywalizacja w internetowym głosowaniu, promocja w mediach społecznościowych i prasie, Gala na Zamku Królewskim w Warszawie - do Państwa należy decyzja o dalszym udziale w Konkursie - udział w I etapie Konkursu nie obliguje do udziału w II Etapie

7. Organizacja Konkursu. - Sekretariat Biura Konkursu „Modernizacja Roku”, ul. Hetmańska 38, 85-039 Bydgoszcz, tel. 052 323 07 17, fax.052 322 67 70, e-mail: biuro@modernizacjaroku.org.pl, www.modernizacjaroku.org.pl

8. Postanowienia ogólne. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania wszelkich materiałów dostarczonych przez zgłaszającego w celach promocyjnych i marketingowych związanych z Konkursem. Zasady przeprowadzania Konkursu i nazwa są prawnie chronione.