23 maja miała miejsce uroczystość otwarcia nowej siedziby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku. Dyrektor Teresa Brewka przywitała zaproszonych gości: Monikę Kwiatkowską - przedstawiciela wojewody warmińsko-mazurskiego, Teresę Bednarz - starszego wizytatora Kuratorium Oświaty, Ryszarda Wrońskiego i Jerzego Romanowskiego– wiceprzewodniczących Rady Powiatu Elbląskiego oraz wszystkich radnych powiatu, Macieja Romanowskiego – starostę elbląskiego, Edwardę Mazurkiewicz – skarbnika powiatu, Gabrielę Effenberg – naczelnika Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu, Wiesława Śniecikowskiego - burmistrza Pasłęka, Edwarda Skalija – przewodniczącego Rady Miejskiej w Pasłęku, Marka Misztala – burmistrza Młynar, Andrzeja Bondaruka – wójta Gminy Godkowo, Krystynę Murawską – sekretarza Gminy Elbląg, Agnieszkę Jundził – przedstawiciela Gminy Rychliki, Tomasza Domżalskiego – dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, dyrektorów szkół i placówek oświatowych, opiekuńczych i rehabilitacyjnych w rejonie działania naszej Poradni, Kazimierza Jacka – prezesa Oddziału ZNP w Pasłęku, dyrektorów instytucji i prezesów stowarzyszeń z terenu miasta i gminy Pasłęk, przedstawicieli służb mundurowych – Policji i Straży Pożarnej , sąsiadów, przedstawicieli PKO BP SA z Pasłęka, Elbląga i Warszawy oraz PZU z Pasłęka i Morąga oraz Michała Tymca, dyrektorki zaprzyjaźnionych Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1 i 2 w Elblągu, Andrzeja Filaszkiewicza – właściciela firmy PRIM BUD wykonawcę prac remontowo-adaptacyjnych naszej nowej siedziby.

Dyrektor Poradni skierowała podziękowania szczególnie do radnych Powiatu Elbląskiego , do Zarządu Powiatu oraz starosty Macieja Romanowskiego za życzliwość, wsparcie i pomoc w pozyskaniu nowej siedziby. Podkreśliła również fakt, że dzięki zmianie siedziby znacznie polepszyły się warunki lokalowe placówki, komfort pracy oraz możliwości udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom.

Poradnia zostanie w przyszłości wyposażona w windę oraz kamery. Nowe meble i sprzęt zostaną zakupione do poczekalni i sali szkoleniowej.

Następnie głos zabrali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Elblągu, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Urzędu Miasta i Gminy w Pasłęku oraz inni zaproszeni goście.

Po złożeniu życzeń i gratulacji na ręce dyrektor Teresy Brewki nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie goście obejrzeli siedzibę Poradni.

Uroczystość była rejestrowana przez Telewizję Olsztyn.

Teresa Brewka