18 maja w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się promocja kształcenia w zawodzie technik hotelarstwa. Co roku młodzież ze wszystkich klas Technikum Hotelarskiego w organizuje swoje święto Dzień Hotelarza. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem Hotelarstwo to styl życia.

Naszymi gośćmi byli uczniowie klas III gimnazjalnych w Pasłęku i Wilczętach. Zaproszeni goście mogli spróbować potraw przygotowanych przez uczniów oraz poznać sposób ich przyrządzania. Przy stole można było swobodnie porozmawiać o szkole, poznać warunki, w jakich nasi uczniowie uczą się i realizują kształcenie umiejętności hotelarskich, kulinarnych i barmańskich.

Dobra zabawa i smaczne dania sprzyjały integracji. Wielu gimnazjalistow zdecydowało się na wybór dalszego kształcenia w Technikum Hotelarskim.

Dzień Hotelarza jest też coroczną okazją do wyróżnienia i nagrodzenia najlepszych uczniów w Technikum Hotelarskim. Wicedyrektor szkoły Katarzyna Panimasz wręczyła dyplomy i nagrody najlepszym uczniom w zawodzie. W tym roku po raz drugi Laureatem Konkursu Hotelarz Roku został Bartłomiej Korzeniowski z klasy III, a tytuł Hotelarz Roku Junior przyznano Danielowi Gajdarenko z klasy I. Obaj reprezentowali szkołę na Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej w Gdyni oraz wykazali, że posiadaną wiedzą i umiejętnościami zasłużyli na przyznane tytuły. Wręczono także dyplomy "Mistrz Wiedzy i Umiejętności Hotelarskich" dla najlepszych uczniów w klasach hotelarskich.

Drogi gimnazjalisto. Jeśli chcesz być postrzegany, jako osoba kreatywna, która odniosła sukces, pracować w miejscach, o których inni marzą, lubisz kontakt z ludźmi, podróżować i dobrze zarabiać wybierz Technikum Hotelarskie w Zespole Szkół w Pasłęku.

Hotelarze z ZS Pasłęku