15 maja uczniowie klas mundurowo-sportowych wzięli udział w drugiej już edycji obozu „Rekrut”. Ze względu na załamanie pogody we wrześniu, rozgrywki zostały przeniesione na maj br. Organizatorami obozu REKRUT byli nauczyciele Zespołu Szkół w Pasłęku, a patronatem objął wydarzenie Starosta Elbląski.

Po oficjalnym otwarciu obozu przez panią dyrektor Elżbietę Wasiuk grupa uczniów wraz z opiekunami wyruszyła w kierunku pasłęckiego jeziorka tzw. ścieżką zdrowia. Po przybyciu na teren obozowiska, młodzież została podzielona na trzy grupy i zaczęła przygotowywać tory przeszkód.

Pierwsza konkurencja odbyła się tuż przy obozowisku. Uczniowie kolejno pokonywali przygotowane wcześniej przeszkody, jak czołganie się pod drutem kolczastym, przewrót z padem oraz rzut piłką lekarską i granatem. Rywalizacja opierała się na współdziałaniu w ramach grup i pomocy kolegom. Już wówczas pojawiły się pierwsze dowody "walki" - otarcia i rozdarcia ubrań, które nie smuciły, ale powodowały większy uśmiech i dawały ogromną satysfakcję, bo w końcu były dowodem na to, że udało się i dałem radę.

Po chwili odpoczynku nadszedł czas kolejnej konkurencji. Tym razem uczestnicy mieli do pokonania znacznie trudniejszy tor przeszkód. Rozpoczynając od biegu przez opony, poprzez skoki przez przeszkody, bieg pod siatką maskującą, tzw. spacer z pieskiem po bieg z oponami i spacer po równoważni. Podczas tej konkurencji dodatkowym utrudnieniem był wszechobecny piach.

Wylany pot, ból mięśni, piasek będący dosłownie wszędzie, wszystko to nic w porównaniu z rosnącą satysfakcją. Na tym etapie zmęczeni już, ale niezwykle szczęśliwi wszyscy udali się na miejsce trzeciej konkurencji. Po wywołującym wiele emocji przeciąganiu liny, nadszedł czas na kolejne zadanie-wspinaczka po linie. Konkurencja tylko pozornie wydawała się łatwa, ale z pomocą członków drużyn i ta zabawa zakończyła się sukcesem. Odpowiedzialność za grupę, współpraca, chęć pomocy - to był cel obozu.

Po wspólnym obiedzie cała grupa ruszyła bardzo atrakcyjną, lecz wymagającą trasą przez urokliwe Zakrzewko na strzelnicę w Gołąbkach. Tym razem uczestnicy mogli sprawdzić się w zadaniu, które wymagało koncentracji i wprawnego oka. I w końcu nadszedł czas na wymarzony odpoczynek, ognisko, kiełbaski i rozmowy. Nauczyciele i uczniowie, wszyscy razem zmęczeni, lecz niezwykle zadowoleni.

M. Bała