Ostatnie tygodnie były niezwykle owocne dla uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Młodzi artyści mogli cieszyć się sukcesami w międzynarodowych konkursach plastycznych. Doceniono różnorodne techniki pracy – od malarstwa po grafikę warsztatową.

W związku ze stuleciem niepodległości Polski Liceum Plastyczne wzięło udział w V Międzynarodowym Biennale Miniatur organizowanym przez CEA pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mottem prac było hasło „1918 – początek i koniec”. Uczestnicy konkursu mieli okazję pochylić się nad ważnymi dla naszego kraju wydarzeniami, a swoją refleksję przekształcić na ikoniczną interpretację historii. Praca zaowocowała przyznaniem nagród w kategorii malarstwo. Uczennice Liceum Plastycznego znalazły się w ścisłej czołówce, zdobywając I miejsce I (Alicja Święcka), II miejsce (Agata Charuk), wyróżnienia (Maria Piasecka, Magdalena Kawałkowska, Dominika Tkaczyk).

Sukcesem okazał się także udział w konkursie „Mała forma graficzna – bajki robotów” organizowanym przez Uniwersytet Śląski w ramach Międzynarodowego Triennale Grafiki. 25 kwietnia odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej, do którego zakwalifikowały się prace z zakresu grafiki warsztatowej wykonane przez Katarzynę Iermolaievą, Barbarę Borysewicz, Wiktorię Łopatto oraz Aleksandrę Sowińską.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Bazylczyk

10 lat LP m