Przejdź do treści.

Menu

Już po raz ósmy II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu oraz Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej zorganizowały konkurs „Wiem na bank”. Jest to wydarzenie, w którym bierze udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Uczniowie sprawdzają tu swoją wiedzę i umiejętności z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości i finansów. Tegoroczny konkurs odbył się 10 kwietnia, gromadząc 67 uczestników z 16 szkół.

Przedsięwzięcie zasługuje na duże uznanie, czego potwierdzeniem jest patronat honorowy Rektora Politechniki Gdańskiej, Marszałka Województwa Pomorskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Prezydenta Elbląga. Prestiżu nadaje mu też patronat ze strony lokalnych mediów - TVP3 Olsztyn, Radia Gdańsk, czy Warmińsko- Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Całość odbywa się przy wsparciu i wzajemnej współpracy Narodowego Banku Polskiego.

Fundatorami nagród dla uczestników i nauczycieli byli: ING, BGŻ BNP PARIBAS S.A. oraz firma Pośrednictwo Finansowo-Ubezpieczeniowe w Elblągu Krzysztof Jaroch. Do grona sponsorów dołączyły selfieproject - firma wizerunkowo-kosmetyczna i Urząd Miejski w Gdańsku Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej (Study in Gdańsk). Szczególną nagrodą jest wizyta edukacyjna dla pełnoletnich uczniów w elbląskim Browarze.

Konkurs jest ważną i ciekawą imprezą, bo pomaga posiąść wiedzę ekonomiczną niezbędną do funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Takie przekonanie wyrazili przedstawiciele obecnych instytucji - Prodziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej dr hab. Małgorzata Gawrycka, dyrektor BGŻ BNP PARIBAS SA Oddziału w Elblągu Wioletta Krzyżak, dyrektor NBP Oddziału w Olsztynie Hanna Błońska.

Zmagania konkursowe polegały na indywidualnym teście wiedzy. Spotkanie uświetnił wykład dr. Jarosława Ziętarskiego z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG - „Krótka historia wartości pieniądza w czasie”. Kolejnym etapem konkursu były rywalizacje grupowe drużyn szkolnych w quizie o świecie i życiu. Następnie Jacek Sawicki - dyrektor Browaru w Elblągu opowiedział o historii i funkcjonowaniu firmy. Studenci Politechniki Gdańskiej Wydziału Zarządzania i Ekonomii przedstawili ofertę edukacyjną uczelni.

Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w konkursie. Były też nagrody niespodzianki: dla szkoły, która zgłosiła się do konkursu najwcześniej- IV LO w Elblągu, a także dla szkoły położonej najdalej od Elbląga – Powiatowy Zespół Szkół w Wejherowie. Quiz wygrało III LO w Gdańsku, za którym uplasowały się ZSK w Tczewie i II LO w Elblągu.

Drużynę ZSEiT w Pasłęku tworzyły: Iwona Dziemidowicz, Marta Cieśla, Patrycja Nowik-Nowicka, Monika Riopka. Wsparcia w konkursowych zmaganiach udzielił im Ryszard Barszcz - nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych. Dziewczętom nie udało się zwyciężyć, ale z konkursu wywiozły wiele pozytywnych emocji i nowych doświadczeń.

Ryszard Barszcz

 

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski