Turniej mężczyzn rozpocznie się 13 kwietnia (piątek) o godz. 19:15, w sali przy Zespole Szkół w Pasłęku, ul. Zwycięstwa 28. W sobotę w sali przy SP nr 1 ul. Jagiełły 30 począwszy od godz. 11:00, równolegle do Turnieju mężczyzn, przeprowadzony zostanie Turniej płci pięknej. Cała impreza zakończy się po konkursach „wsadów” oraz rzutów za „3pkt” ok. 20:00 w sobotę.

W Pasłęku sportowcy zagrają dla Domu Dziecka oraz schroniska dla zwierząt PSI RAJ. Organizatorzy poszukują fantów na aukcję dla Domu Dziecka w Pasłęku. I choć Turnieje zakończą się 14 kwietnia, to fanty będą zbierane do końca lipca.

Główną potrzebą schroniska jest żywność (ryż, makaron, kasze, konserwy dla psów i kotów, sucha karma, drób – najlepiej mrożony). Na rzecz schroniska można też przekazać koce, kołdry (nie z pierza) oraz bardzo potrzebne są nowe kojce!

W turnieju wystąpi łącznie 9 drużyn. Wolontariusze będą zbierali przyniesione dary dla schroniska oraz udzielać będą informacji o formach pomocy dla Domu Dziecka. (Punkty wolontariatu znajdować się będą tuż przy wejściach na sale).

Poniżej zakwalifikowane drużyny:

Do Turnieju Kobiet:

1. SP 3 PASŁĘK

2. Veni Vidi Vici ELBLĄG

3. Drużyna AA GDAŃSK

4. Basket Lovers WARSZAWA

Do Turnieju Mężczyzn:

1. ŚGO PASŁĘK 2. LW Basket Team LIDZBARK WARMIŃSKI

3. Geoban GDYNIA

4. Old Dirty Bastards GDAŃSK

5. UWM OLSZTYN

W organizację wydarzenia zaangażowanych jest wiele wrażliwych osób. Między innymi starosta Maciej Romanowski, burmistrz miasta i gminy Pasłęk Wiesław Śniecikowski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt imienia świętego Franciszka z Asyżu, prowadzącego schronisko PSI RAJ w Pasłęku, Barbara Zarudzka, dyrektor Domu Dziecka Leszek Czyżewski, dyrektor MOSiR w Pasłęku Jerzy Przedpełski, dyrekcja, nauczyciele oraz wolontariusze Zespołu Szkół w Pasłęku i Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły nr 1 w Pasłęku, przedstawiciele PZKosz oraz inicjator ŚGO Tomasz Iwanicki.

Patronatem honorowym objęli wydarzenie Burmistrz Pasłęka oraz Starosta Elbląski. Patronat medialny sprawuje TVP Olsztyn.

Wszystkich obecnych czekają niesamowite sportowe emocje! Jak przekonują organizatorzy – Świata nie zmienimy, ale możemy zmienić byt dzieci z Domu Dziecka oraz wesprzeć jednocześnie schronisko PSI RAJ w Pasłęku. Zapraszamy!

SGO IV 2018   PLAKAT