Już stało się tradycją, że co dwa lata z fundacją DKMS w szkole organizowana jest akcja mającą na celu propagowanie pomocy osobom chorym na nowotwory krwi. W tym roku Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wziął udział w kampanii KOMÓRKOMANIA, która nawołuje do zaoferowania niewielkiej cząstki siebie, czyli komórek swojego ciała, aby uratować komuś życie.

Głównym celem przedsięwzięcia była edukacja i rozpowszechnianie informacji na temat dawstwa. Akcja skierowana była przede wszystkim do uczniów i rodziców.

Cały projekt składał się z trzech części. Pierwsza przeprowadzana była przez nauczycieli wychowawców w klasach programowo najwyższych, którzy z pomocą przygotowanych przez fundację materiałów przeprowadzili zajęcia poruszające problem dawstwa, obalające mity, prezentujące typowe obawy i wątpliwości oraz zachęcające do rejestracji w bazie potencjalnych dawców. Następny filar obejmował promocję akcji rejestracji potencjalnych dawców i był przeprowadzony przez uczniów wolontariuszy, którzy poinformowali szkolną społeczność, rodziny i znajomych o planowanym przedsięwzięciu. Uczniowie stworzyli stoisko, gdzie zainteresowane osoby mogły uzyskać wszystkie informacje na temat dawstwa. Trzeci etap to Dzień Rejestracji, który odbył się w niedzielę 25 lutego 2018 roku w siedzibie ZSEiT z pełnym wsparciem fundacji DKMS.

W wyniku akcji zarejestrowano 37 nowych potencjalnych dawców. Wierzymy, że wśród tych osób może być jedna, która realnie stanie się dawcą. Ogromnie jesteśmy wdzięczni wszystkim wolontariuszom, którzy byli gotowi poświęcić swój czas w niedzielne popołudnie. Ale największe podziękowania ślemy naszym nowym, świadomym i chętnym do pomocy potencjalnym dawcom. Dziękujemy.

Aneta Wołosz