W dniach 7-9 maja 2010 r. reprezentanci partnerów projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej Obszaru Kanału Elbląskiego”, powiatów: elbląskiego, iławskiego i ostródzkiego uczestniczyli w XIII Gdańskich Targach Turystycznych. Targi odwiedziło około 10 tyś. osób. Było to największe i najważniejsze kompleksowe spotkanie branży turystycznej u progu sezonu letniego 2010. Tegoroczne stoisko projektowe nosiło nazwę „Kraina Kanału Elbląskiego” i było dużą częścią regionalnej prezentacji Warmii i Mazur przygotowanej przez Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną. Nazwa „Kraina Kanału Elbląskiego” to jednocześnie marka obszaru leżącego między Elblągiem, Ostródą i Iławą, którą partnerzy utrwalają w różnych projektowych działaniach promocyjnych. Obszar ten charakteryzuje się niezwykłym potencjałem turystycznym, wieloma atrakcjami przyrodniczymi, kulturowymi i historycznymi.
Oryginalności stoisku dodawała ruchoma makieta pochylni Oleśnica na Kanale Elbląskim. Wzbudzała ona przeogromne zainteresowanie gości targowych od rozpoczęcia do zamknięcia targów.
Makieta pochylni kanałowej była jedynym tego typu narzędziem promocyjnym na całych targach, stąd bardzo duże zainteresowanie tą unikalną atrakcją okazywane przez gości targowych, innych wystawców, a szczególnie przez media.
Gości targowych obsługiwali przygotowani informatorzy oraz operatorzy makiety - pracownicy Starostwa Powiatowego w Elblągu, Ostródzie i Iławie oraz przedstawiciele lokalnych organizacji turystycznych m.in. przy pomocy wydawnictw promocyjnych przygotowanych przez partnerów projektu, informujących o atrakcjach turystycznych i infrastrukturze turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się materiały dotyczące Kanału Elbląskiego oraz powiatu elbląskiego, ostródzkiego i iławskiego m.in. przewodnik z mapą "Kanał Elbląski i okolice", mapa Kanału Elbląskiego, mapa powiatu elbląskiego, ostródzkiego i iławskiego oraz folder „Na szlaku mennonitów".
Duże zainteresowanie gości targowych wzbudzały informacje o miejscach noclegowych, szlakach rowerowych i różnych formach aktywnego wypoczynku.
W bieżącym roku obchodzimy 150 - lecie uruchomienia Kanału Elbląskiego. Z tej okazji samorządy leżące w Krainie Kanału Elbląskiego przy wsparciu m.in. Samorządu Województwa Warmińsko , Mazurskiego postanowiły zorganizować wiele imprez okolicznościowych, które odbywać się będą od maja do września br. Harmonogram imprez okolicznościowych z okazji 150 rocznicy uruchomienia Kanału Elbląskiego cieszył się także zainteresowaniem gości targowych i mediów.

Zdjęcie numer 1 w artykule: Kraina Kanału Elbląskiego na XIII Gdańskich Targach TurystycznychZdjęcie numer 2 w artykule: Kraina Kanału Elbląskiego na XIII Gdańskich Targach Turystycznych

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego na XIII Gdańskich Targach Turystycznych
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego na XIII Gdańskich Targach Turystycznych
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Kraina Kanału Elbląskiego na XIII Gdańskich Targach Turystycznych