Podczas dzisiejszej 30.04.2010) sesji Rady Powiatu w Elblągu radni rozpatrzyli sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu elbląskiego za rok 2009 i udzielili jednogłośnie absolutorium Zarządowi Powiatu w Elblągu.

Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Zagalski, komentując podjętą jednogłośnie uchwałę, podziękował przewodniczącemu zarządu, staroście elbląskiemu Sławomirowi Jezierskiemu oraz wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego za bardzo dobre wykonywanie swoich obowiązków. Z kolei starosta Jezierski, dziękując za udzielenie absolutorium, podkreślił wyjątkowo dobrą współpracę Rady Powiatu jako organu stanowiącego i kontrolnego z organem wykonawczym, jakim jest Zarząd Powiatu. Przewodniczący Zagalski zwrócił uwagę, że dzięki tak zgodnej współpracy powiat elbląski w ogólnopolskim rankingu powiatów prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich plasuje się na 11. pozycji, zaś wśród powiatów województwa warmińsko-mazurskiego zajmuje 1. lub 2. miejsce.

Podczas sesji radni zapoznali się także ze sprawozdaniem z działalności Zarządu Powiatu za okres od 26 marca 2010 r. do 30 kwietnia 2010 r.; informacją z wykorzystania środków Funduszu Pracy oraz realizacji projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizację zawodową osób bezrobotnych będących w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu w 2009 roku oraz sprawozdaniem z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu w 2009 roku wraz z wykazem potrzeb na 2010 rok w zakresie pomocy społecznej.

Radni podjęli również 10 uchwał, zgodnie przyjętym porządkiem obrad.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: XXXII sesja Rady Powiatu w Elblągu
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: XXXII sesja Rady Powiatu w Elblągu