Bezpłatny projekt skierowany jest do nauczycieli klas 1-3 (edukacja wczesnoszkolna, język angielski, zajęcia komputerowe) lub posiadających wykształcenie w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Szkoła, które weźmie udział w przedsięwzięciu, zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt przeznaczony do programowania m.in. roboty, maty edukacyjne oraz tablety a każdy nauczyciel uczestniczący w projekcie przejdzie bezpłatny kurs i otrzyma tablet.

Ideą projektu „Zaprogramuj Przyszłość” realizowanym ze środków programu operacyjnego Polska Cyfrowa w ramach działania 3.2 „Innowacyjne Rozwiązania Na Rzecz Aktywizacji Cyfrowej“ jest przygotowanie nauczycieli do włączenia nauki programowania w codzienne zajęcia.

Programowanie od najmłodszych lat to inwestycja w przyszłość dziecka. Nowe technologie odgrywają coraz większą rolę w życiu a nauka programowania rozwija umiejętności rozwiązywania problemów, umiejętności pracy zespołowej, kreatywność oraz myślenie analityczne.

Programowanie daje dzieciom przede wszystkim świadomość, że mogą sobie zrobić grę, sprawić aby robot wykonał takie zadanie, jakie chcą, daje wielką satysfakcję i tym samym buduje poczucie własnej wartości. Dzięki nauce programowania lekcje stają się bardziej interesujące.

Aby wziąć udział w projekcie należy wysłać załączoną deklarację z pieczątką szkoły i podpisem dyrektora na adres: stowarzyszenie@mistrzowiekodowania.pl .

Jest to wspólne przedsięwzięcie Fundacji Orange oraz Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania.

WIĘCEJ INFORMACJI

Do pobrania: