PTTK ODDZIAŁ ZIEMI ELBLĄSKIEJ ZAPRASZA DO ZAPOZNANIA SIĘ Z KALENDARZEM IMPREZ TURYSTYCZNYCH NA ROK 2018. WSZYSCY CHĘTNI MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ W WYCIECZKACH PIESZYCH, ROWEROWYCH, MOTOROWYCH, AUTOKAROWYCH, SPŁYWACH KAJAKOWYCH, REGATACH ŻEGLARSKICH, PRELEKCJACH KRAJOZNAWCZYCH CZY PLENERACH FOTOGRAFICZNYCH.

Wszystkie działania to propozycje skierowane do miłośników historii Elbląga i okolic. Trasy wypraw związane są z historią, zabytkami i przyrodą regionu oraz biografią osób, które połączyły swoje losy z Ziemią Elbląską i nie tylko.

W trakcie wycieczek, uczestnicy mają niepowtarzalną okazję zobaczyć miejsca unikatowe i na co dzień niedostępne. W 2018 roku zostały przygotowane propozycję około 160 wydarzeń, dzięki którym można poznać Elbląg i okolice pieszo, rowerem, kajakiem, samochodem czy też w trakcie wycieczek autokarowych i regat żeglarskich.

Hasło programowe PTTK na 2018 rok to „Wędruj z nami ojczystymi szlakami” nawiązując do 100-lecia Odzyskania Niepodległości, dlatego też nie zabraknie stałych imprez patriotycznych takich jak Ogólnopolski Zlot Pamięci Narodowej do Nadbrzeża czy też Złaz Śladami Powstańców Listopadowych do Fiszewa.

Kalendarz imprez oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej organizatorów www.pttk.elblag.com.pl