Przejdź do treści.

Menu

W ramach projektu „Promoting Art” realizowanego w zakresie programu Erasmus+ uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym oraz mieszkańcy Elbląga mogli uczestniczyć w Festiwalu Sztuki, który łączył działania z różnych dziedzin artystycznych.  Zachęcamy do przeczytania zamieszczonych poniżej relacji uczestniczek projektu, uczennic klasy I.

Poniedziałek, 20.11.2017

Pierwszy dzień wymiany odbył się w naszej szkole. Wszyscy zebrali się o godzinie 9:00, aby zwiedzić pracownie Liceum Plastycznego. Zaplanowaliśmy również zabawę, polegającą na zapoznaniu się z nowymi słówkami w różnych językach. Następnie odbyły się prezentacje poszczególnych krajów. Każda delegacja opowiedziała pokrótce o sobie i opisała, jak wygląda nauka w ich szkołach. Kolejnym zadaniem była degustacja potraw z danych krajów. Mogliśmy poznać tradycyjne przysmaki aż z 5 państw.

Wtorek, 21.11.2017

Drugi dzień wymiany spędziliśmy w Sopocie i Gdańsku. O godzinie 8:00 wyjechaliśmy pociągiem do Malborka, a stamtąd do Sopotu. Pierwszym celem wycieczki był Sopocki Dom Aukcyjny. Mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących wystawionych na licytacji prac artystów. Następnie udaliśmy się do Państwowej Galerii Sztuki, gdzie mogliśmy podziwiać wiele pięknych obrazów oraz rzeźb. Około godziny 13:00 mieliśmy przerwę na lunch. O godzinie 16:00 natomiast udaliśmy się do Gdańska na zwiedzanie Starego Miasta.

Środa, 22.11.17

Tego dnia mieliśmy szansę uczestniczyć w festiwalu sztuki. Uczniowie Erasmus + zebrali się w teatrze, by móc podziwiać przedpremierowe dekoracje i rekwizyty do spektaklu pt. „Dziewczynka z zapałkami” stworzone przez panią Izabelę Toroniewicz. Następnie w ratuszu odbyły się warsztaty z literatury angielskiej prowadzone przez Arco van leperena. W tym wydarzeniu mieli szansę brać udział nie tylko uczestnicy Erasmusa, ale także reszta uczniów naszego liceum. Na warsztatach dowiedzieliśmy się, czym jest poezja oraz jak łatwo można ją tworzyć. Uczniowie wykazali się swoją kreatywnością i duszą poetycką, tworząc krótkie wiersze po angielsku. Również w ratuszu wykład poprowadziła pani Paulina Łuczak ze swoją prezentacją „Art In the Region”. Przedstawiła nam najważniejsze budowle okolic, rodzaje architektury oraz krótko opowiedziała ich historię. Wszystko tłumaczyła pani Asia Jastrzębska. Wieczorem uczniowie Liceum Plastycznego oraz uczestnicy Erasmus+ zebrali się w Galerii El na warsztaty muzyczne Soundlab. Panowie pokazali nam, jak w prosty sposób przy użyciu aplikacji można stworzyć własne dźwięki oraz muzykę.

Czwartek, 23.11.17

 To drugi dzień Art Festival, w którym mogły wziąć udział osoby z wymiany, cała szkoła oraz mieszkańcy Elbląg. Dzień rozpoczął się od warsztatów w Bibliotece Elbląskiej na Starym Mieście. Dotyczyły one scenografii, a prowadziła je Izabela Toroniewicz. Powiedziała nam o wielu ciekawych sztuczkach teatralnych oraz przedstawiła, jak wyglądają przygotowania do wystawienia spektaklu. Następne warsztaty dotyczyły filmu; prowadził je Grzegorz Styczeń. Zaprezentował nam swoje materiały i opowiedział, jak zaczęła się jego historia z filmem.

Na koniec dnia wszyscy zebraliśmy się w klubie „Mjazzga” z okazji Young Artists Review. Mogliśmy podziwiać młodych, utalentowanych uczniów i miło spędzić czas w swoim towarzystwie. Koniec imprezy zakończył występ zespołu Blind Box.

Piątek, 24.11.2017

Piątek był ostatnim dniem wymiany. Wszyscy zebraliśmy się o godzinie 9:00 w Starostwie Powiatowym, gdzie odbyło się spotkanie ze Starostą Elbląskim, Panem Maciejem Romanowskim. Opowiedział nam o walorach turystycznych i gospodarczych naszego powiatu. Dowiedzieliśmy się też o jego położeniu i charakterystyce. W godzinach 11:00-13:00 udaliśmy się do Teatru im. Aleksandra Sewruka, aby oglądać scenografię do spektaklu "Dziewczynka z zapałkami". Po tym pożegnaliśmy gości ze Słowacji, a sami udaliśmy się do Muzeum Archeologiczno-Historycznego, gdzie mogliśmy obejrzeć film dokumentalny o Elblągu i podziwiać wystawę. Był to ostatni cel wymiany, który zrealizowaliśmy. Cały tydzień możemy podsumować jako udany – z niecierpliwością czekamy na wyjazdy do krajów partnerskich.

Ewelina Kozłowska, Magdalena Chmielewska, klasa I, Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym

 

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski