13 i 15 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne: „NARKOTYKI - STOP”.

W warsztatach uczestniczyła młodzież drugich klas liceum, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.

Terapeuci z Centrum Profilaktyki KARAN w Elblągu dostarczyli uczniom informacji na temat stylu życia wolnego od używek  i uzależnień. Omawiali zagadnienia dotyczące: przyczyn narkomanii, negatywnych skutków zdrowotnych zażywania narkotyków, pokazali mechanizmy i fazy uzależnienia oraz wskazali różne formy pomocy. Tematyka warsztatów obejmowała również problematykę szkodliwego działania środków psychoaktywnych. Ważnym zagadnieniem spotkania było wskazanie współczesnych uzależnień – od Internetu czy telefonu komórkowego.

W zajęciach wykorzystano metody aktywnej pracy z młodzieżą, dzięki czemu uczniowie chętnie brali udział w poszczególnych zadaniach.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane przez Burmistrza Pasłęka ze środków na realizację Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2017.

Info ZSEiT: Małgorzata Gawrysiuk