Dziewiąta już edycja Ogólnopolskiego  Tygodnia  Kariery w roku  2017 przebiegała pod hasłem Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje.

Tegoroczny OTK – 17  objęty  został patronatem  Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbiety Rafalskiej oraz Ministra Edukacji Narodowej Pani Anny Zalewskiej.  Inicjatorem od pierwszej edycji jest Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

W Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w dniu 18 października 2017 roku została zorganizowana konferencja oraz warsztaty zawodoznawcze. Udział w konferencji i w warsztatach wzięli doradcy zawodowi /nauczyciele szkół  naszego powiatu wraz z  młodzieżą – ok.200 osób/.

Szkołę Podstawową w Młynarach reprezentowały Panie Katarzyna Jankowska, Wiesława Hulanicka i Mariola Boll, Szkołę Podstawową w Nowicy - Pani  Krystyna Semkiw i Pan Ryszard Siedlecki, Gimnazjum w Milejewie  - Pani Jolanta Szumała i Pani Joanna Urbańska, Gimnazjum w Dobrym - Pani Anna Więckowska i Pan Adam Gródkowski, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Miłakowie - Pan Andrzej Sekita, Szkołę Podstawową w Zwierznie - Panie Beata Krajnik, Krystyna Piaskowska, Magdalena Gadzińska, a Zespół Szkół w Gronowie Elbląskim - Panie Małgorzata Jabłońska i Dorota Piechotka.

Nauczyciele ZSEIT wraz z młodzieżą przygotowali i przeprowadzili warsztaty zawodoznawcze. Ideą tych warsztatów było  pokazanie zawodu w sposób niekonwencjonalny i najbardziej zbliżony do rzeczywistości. Uczestnicy warsztatów  mieli  okazję pod okiem nauczycieli pasjonatów wziąć udział w czynnościach związanych z zawodem a tym samym do poznania warunków przyszłego zatrudnienia.

Warsztaty  odbywały się w 6 blokach tematycznych: mechaniczno – budowlane, gastronomiczne i obsługi konsumenta, analizy jakościowej produktów mleczarskich, ekonomiczne, agrobiznesu, obronne.

Zwieńczeniem konferencji było spotkanie z coachem, mówcą motywacyjnym, trenerem, przedsiębiorcą i autorem: Krystianem Wyszomirskim.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach sieci doradców zawodowych Powiatu Elbląskiego.

Dziękujemy Dyrektorowi oraz wszystkim Nauczycielom Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, którzy wraz z młodzieżą zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia.

W imieniu doradców zawodowych:

Anna Zalewska