Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym i Centrum Spotkań Europejskich Światowid serdecznie zapraszają na wernisaż pokonkursowej wystawy I Ogólnopolskiego Biennale "Koniec", który odbędzie się 21 września 2017 r. w Galerii Nobilis o godz. 16.00.

Koniec może być doświadczeniem indywidualnym lub zbiorowym, miewa wymiar negatywny lub pozytywny. Często niesie bardzo emocjonalne skojarzenia. Pojęcie obrane za hasło przewodnie pierwszej edycji konkursu zapewniło młodzieży szerokie możliwości plastycznej interpretacji. Konkurs zorganizowany przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Stowarzyszenie TalentArt spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Z trzydziestu szkół z terenu całej Polski wpłynęło niemal 600 prac reprezentujących różnorodne dziedziny i techniki. Zestawienie zróżnicowanych plastycznych opowiedz na ten sam temat stanowi ciekawy materiał skłaniający do refleksji nad indywidualnością twórczych poszukiwań.

Jury w składzie: prof. Maria Targońska z ASP w Gdańsku, prof. Mariusz Dąbrowski z ASP w Warszawie, prof. Jacek Jagielski z UA w Poznaniu podkreślało wysoki poziom warsztatowy prac, które zostały zakwalifikowane do konkursu.

W kategorii - rysunek- I miejsce uzyskał Hubert Dolinkiewicz z LP im. Wojciecha Kossaka w Łomży, II miejsce zajęła Marta Tołwińska z LP im. Artura Grottgera w Supraślu, III miejsce - Zofia Iwaszkiewicz z ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie. Wyróżnieniami uhonorowano: Blankę Kamińską z ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie, Aleksandrę Ambrozik z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej oraz Mikołaja Grobelnego z ZSP im. Władysława Hasiora w Koszalinie.

W kategorii – malarstwo – I miejsce otrzymał Igor Warykiewicz z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, II miejsce zajęła Anna Capek z LP w Gronowie Górnym. III miejsce przyznano Patrykowi Mikoszowi z ZSP im. J. Brandta w Radomiu. Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Kozarska, Alicja Dulewicz oraz Weronika Jarzyna z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej

W kategorii – grafika – I nagrodę uzyskał: Mateusz Dzieciuch z ZSP im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie, II miejsce zajęła Anna Jakóbek z LP w Gronowie Górnym, III miejsce - Błażej Różański z LP w Gronowie Górnym. Wyróżnienia uzyskały: Dominika Krulak z LP im. Artura Grottgera w Supraślu, Weronika Śliwińska z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej oraz Łucja Żukowska z LP w Gronowie Górnym

W kategorii – fotografia – I miejsce zajęła Daria Rosicka z ZSP w Kole, II miejsce - Gabriela Kowacka z ZSP w Kole, III miejsce - Marcin Derda z ZSP w Kole. Wyróżnieniami uhonorowano: Julię Kwas z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Małgorzatę Batorską z ZSP im. J. Brandta w Radomiu oraz Aleksandrę Demianiuk z LP im. Artura Grottgera w Supraślu.

Nagrodę Starosty Elbląskiego otrzymała Aleksandra Kozarska z ZSP im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej.

Jury przyznało Nagrodę GRAND PRIX w kategorii - grafika Idze Łukasik z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym

Zadanie dofinansowano ze środków Zarządu Powiatu Elbląskiego.
Sponsorzy i fundatorzy wydarzenia:
Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy z siedzibą w PasłękuSzał dla plastykówZZIP Elmetal s.c., JUREX Artykuły Biurowe i Szkolne.

Patronat honorowy nad I Ogólnopolskim Biennale Inspiracji KONIEC objął Starosta Elbląski Maciej Romanowski.

plakat  biennale