31 sierpnia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim odbyło się pożegnanie dotychczasowej dyrektor Magdy Dryll, która postanowiła zakończyć pracę w placówce i związać się zawodowo z Gdańskiem. W pożegnaniu udział wzięli: starosta Maciej Romanowski, wicestarosta Zbigniew Lichuszewski i Gabriela Effenberg, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu.

Magda Dryll przez 10 lat pełniła funkcję dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim. W tym czasie zostało zrealizowanych szereg inwestycji w placówce, m.in. wybudowano boisko „Orlik 2012”, przeprowadzono termomodernizację, założono kolektory słoneczne, zmodernizowano Stanicę Wodną w Nadbrzeżu. Ważną zmianą organizacyjną było uruchomienie kształcenia na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej wychowanków w zawodzie kucharz.

Na spotkaniu starosta Maciej Romanowski powitał także nowego dyrektora ośrodka Radosława Żyłowskiego, który z dniem 1 września 2017 r. oficjalne rozpocznie pełnienie swojej funkcji. Starosta życzył mu sukcesów i satysfakcji na tym stanowisku.