Wystartował program „Bezpieczna Droga do Szkoły” Korporacyjnej Fundacji „ORLEN-DAR SERCA”. Jego celem jest poprawa oznakowania dróg w pobliżu przejść dla pieszych zlokalizowanych w okolicach szkół. Fundacja chce na ten cel przeznaczyć około miliona złotych. O fundusze w ramach programu mogą się starać jednostki samorządu terytorialnego, będące jednocześnie zarządcami dróg. Zgłoszenia będą przyjmowane za pomocą specjalnego formularza umieszczonego na stronie internetowej fundacji www.orlendarserca.pl. Aplikacje należy składać do 31 sierpnia bieżącego roku. W wersji papierowej przyjmowane będą do 8 września.

Oceny wniosków dokona powołana przez zarząd fundacji komisja. Ocenie podlegać będzie przede wszystkim lokalizacja zgłoszonych przejść, uzasadnienie wyboru konkretnych dróg oraz efekty jakie zostaną osiągnięte i będą miały wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców gminy czy powiatu w danym miejscu po wprowadzeniu oznakowania.

Program zostanie rozstrzygnięty do końca listopada 2017 r., a obdarowani będą mieli 12 miesięcy na wykonanie prac. Co ważne, w ramach programu, fundacja nie będzie finansować remontów dróg oraz refundacji już poniesionych kosztów. Jeśli więc Twoje dziecko chodzi do szkoły lub przedszkola, zachęć swoją gminę do startu w programie „Bezpieczna Droga do Szkoły”.

źródł: Fundacja ORLEN-DAR SERCA

orlen