W dniach 22 do 28 sierpnia br. odbędzie się wyjazd trzydziestoosobowej delegacji z Warmii i Mazur do Bretanii.

Jest to kontynuacja dziewięcioletniej współpracy Aniołowa i Saint Thelo. Do partnerstwa  dołączają kolejne miejscowości, zarówno po stronie polskiej jak i we Francji.  W tegorocznym wyjeździe, oprócz mieszkańców Aniołowa,  udział wezmą przedstawiciele organizacji społecznych, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pasłęku, Pasłęckiego Ośrodka Kultury oraz sołectw i  wiosek tematycznych z gmin: Pasłęk, Milejewo, Młynary i Elbląg.  Partnerstwo społeczności na dwóch krańcach Europy przynosi korzyści w postaci otwartości na świat i podtrzymywania aktywności mieszkańców. Wpływa na tempo rozwoju na terenach wiejskich w obu regionach. Służy promocji poza granicami kraju.

Kontynuacja partnerstwa "Aniothelo"jest możliwa dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Zarządu Powiatu Elbląskiego i Gminy Pasłęk.

Przygotowanie grupy kuglarskiej odbywa się w ramach projektu "Grupa Ognia.Wielcy z małej wsi" finansowanego ze środków programu mikrodotacji "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 2".

Partnerzy: Centrum Polsko-Francuskie w Olsztynie, Stowarzyszenie "Amitie" w Olsztynie,Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pasłeku i Pasłęcki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie "Zalesianka" z Gminy Milejewo, Fundacja "Teraz My" w Sąpach i Polska Grupa Rzeźbiarska z/s w Gardynach z Gminy Młynary, Stowarzyszenie "Dwie Wsie Dłużyna i Węzina" z Gminy Elbląg.

Halina Cieśla