Martwe natury, pejzaże, kopie znanych dzieł sztuki - prace malarskie wykonane przez uczniów Liceum Plastycznego podczas różnych etapów czteroletniego cyklu nauki - można oglądać w C.H. "Ogrody" ( I piętro).

Zróżnicowane gatunkowo i formalnie obrazy stanowią świetny probierz aktualnych możliwości twórczych uczniów oraz efektow kształcenia w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. Pokazują także, jak z materią malarską zmagali się  uczniowie  a także obecni już  absolwenci.

Wśród prezentowanych obrazów zachwycają dynamiczne, ekspresyjne martwe natury oraz pejzaże czasami pojmowane w sposób klasyczny, innym razem sprowadzone do wycinku rzeczywistości.  Nie zabrakło również kopii wybitnych dzieł sztuki światowej, które są rozpoznawalne nie tylko przez koneserów. Młodzież zmierzyła się ze stworzeniem kopii m.in. takich obrazów, jak "Dziewczyna z perłą" Johannesa Vermeera czy "Małżeństwo Arnolfinich" Jana van Eycka. To jednak nie jedyni mistrzowie, którzy zostali "wzięci na warsztat" przez licealną młodzież. Warto odkryć pozostałe świetne kopie dzieł twórców takich, jak Jacek Malczewski, Tamara Łempicka czy Edward Dwurnik i sprawdzić czy prace uczniów odzwierciedlają charakter swoich wybitnych pierwowzorów! Przekonajcie się sami!

Z nadaniem materialnej formy swoim pomysłom i inspiracjom uczniowie zmagali się w toku zajęć lekcyjnych, ale również podczas plenerów malarskich, które są z pewnością jednymi z przyjemniejszych akcentów nauki w Liceum Plastycznym.

Rezultaty nauki na zajęciach malarstwa, rozwijania umiejętności warsztatowych z pewnością można uznać za bardzo ciekawe. Zachęcamy do dwiedzin wystawy w CH Ogrody!

Info: Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym