W roku szkolnym 2016/2017 do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego przystąpiło 173 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników ) Powiatu Elbląskiego. Z  wstępnej  informacji   Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z Łomży o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2017 r. wynika, że maturzyści  z Zespołu Szkół w Pasłęku,  Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym  i  Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wypadli na egzaminie ze swoimi wynikami powyżej średniej wojewódzkiej i średniej krajowej.

Maturę zdało  79% absolwentów liceów i techników szkół z naszego powiatu, co plasuje Powiat Elbląski na trzecim miejscu w Województwie Warmińsko-Mazurskim. Średnia krajowa to 78,5%. Taki sam wynik w ogólnej zdawalności matur uzyskali maturzyści ze szkół ponadgimnazjalnych z miasta Elbląga. W kraju egzamin maturalny zdało 78,5% maturzystów.

Bardzo korzystnie przedstawiają się wyniki egzaminu maturalnego absolwentów techników. Powiat Elbląski z wynikiem 75% uplasował się na pierwszym miejscu w województwie, przy średniej wojewódzkiej 61,7%  tj. i średniej krajowej 67,9%.

Na wyróżnienie zasługują maturzyści z Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, gdzie maturę zdało 95,2 % tegorocznych absolwentów.

Jeszcze raz szczere gratulacje dla maturzystów i  kadry pedagogicznej pracującej z młodzieżą oraz dyrekcji czuwającej nad zapewnieniem dobrych warunków do nauki .

Trzymamy kciuki za tych absolwentów, którzy mają prawo do przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu br.

Gabriela Effenberg

matury