7 czerwca na terenie Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie odbył się festyn integracyjny pod hasłem „Jesteśmy razem”. Impreza zorganizowana została w ramach XIX Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku obchodzone są pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”.

Festyn rodzinny w „Krokusie” to cykliczne spotkanie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Krokus”, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy DPS „Krokus” i Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku ich rodzin, przyjaciół i mieszkańców okolicznych miejscowości, którego celem jest kultywowanie idei wielopokoleniowej integracji naszego środowiska.

Szczególnie cieszy udział w Festynie rodzin, które licznie odpowiedziały na zaproszenie. W spotkaniu uczestniczyli też goście honorowi: Ryszard Zagalski – Przewodniczący Rady Powiatu w Elblągu, Maciej Romanowski –Starosta Elbląski, Genowefa Kwoczek – wójt Gminy Elbląg, Tomasz Domżalski – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, Małgorzata Bartnicka – Radna Powiatu Elbląskiego, Elżbieta Łojek – Sołtys Władysławowa, Hanna Burdziuk – Wiceprezes Stowarzyszenia IWA, Zbigniew Pawłowski – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu, oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek wsparcia z terenu powiatu elbląskiego, wraz z podopiecznymi.

Na przybyłych uczestników Festynu czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się występy grupy „Kamrat Shanty Folk”, występ podopiecznych ŚDS, pokaz mody marynarskiej, a także moc atrakcji dla dzieci – malowanie twarzy, konkursy, gry zręcznościowe i wspólne tańce. Ważnym punktem programu była degustacja smacznych potraw z grilla i słodkich przekąsek.

I choć w trakcie festynu, wpisujący się w morski klimat rzęsisty deszcz nieco pokrzyżował plany dobrej zabawy, to jednak już za chwilę piękne słońce umożliwiło nam spędzić ten czas w przyjaznym, miłym otoczeniu. Dzięki takim spotkaniom mamy możliwość umacniać więzi społeczne i rodzinne naszych podopiecznych.

pracownik socjalny
Janusz Kolasiński