Miłość w rodzinie nigdy nie zginie to myśl przewodnia tegorocznych Dni Rodziny, które Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku świętował 2 czerwca. Ten dzień był szczególny – szkołę licznie odwiedzili rodzice uczniów, dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz młodsze rodzeństwo.

Uroczystość rozpoczęła się o 12.00 w auli szkoły. Zgromadzeni, a wśród nich burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, wysłuchali krótkiego montażu słowno-muzycznego oraz obejrzeli baśń „Piękna i bestia” w wykonaniu uczniów ZSEiT. Podczas imprezy nastąpiło również podsumowanie finału Międzyszkolnego Konkursu Gier Planszowych. Uroczystość stała się okazją do zdania relacji z pobytu na praktykach w Rimini, we Włoszech. Goście mieli okazję podziwiania musztry wykonanej przez uczniów klas mundurowych, a zainteresowani rodzice odwiedzili szkolne warsztaty. Wystawa drzew genealogicznych Moja rodzina wypełniła uroczystość. Domową atmosferę nadawały imprezie zabawy dzieci w „Kąciku malucha”.

Dni Rodziny zakończył wspólny poczęstunek w szkolnym ogrodzie - „na słodko” przygotowany przez rodziców i „po włosku” przygotowany przez uczniów pod okiem nauczycieli.

Pobyt rodziców w szkole upamiętniły wspólne zdjęcia uczniów i ich rodzin oraz wychowawców klas.

Zorganizowanie święta było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miejski w Pasłęku oraz dzięki zaangażowaniu wielu rodziców, uczniów i nauczycieli.

Małgorzata Gawrysiuk