20 maja w Domu Pomocy Społecznej w Rangórach odbyła się „Majówka rodzinna”. Po raz piąty placówka podjęła się organizacji imprezy, która odbyła się w plenerze. Przedsięwzięcie ma na celu podtrzymanie więzi z rodzinami, przyjaciółmi oraz integrację z osobami niepełnosprawnymi, a także ze środowiskiem lokalnym.

Dyrektor Izabela Misiak przywitała wszystkich gości. Przemawiał również Ryszard Zagalski - przewodniczący Rady Powiatu w Elblągu, dziękując pracownikom za pracę, trud i poświęcenie włożone w opiekę nad mieszkańcami. Ciepłe słowa oraz podziękowania w imieniu rodzin za opiekę nad bliskimi wypowiedziała Barbara Szypulińska.

W trakcie „Majówki” mieszkanka naszego Domu zaprezentowała swoje umiejętności gry na pianinie. Miłej atmosferze towarzyszyły specjały z „Wiejskiego stołu” oraz aromatyczne potrawy z grilla przygotowane przez pracowników. W tle rozbrzmiewała biesiadna muzyka z aranżacją i wokalem pracownika z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej „KROKUS” we Władysławowie. Smaczne jedzenie, tańce, śpiew, znane i lubiane melodie sprawiły wiele radości oraz umiliły dzisiejszą imprezę naszym gościom. Nie do przecenienia jest wkład rodzin, które przyniosły m.in. ciasta i rośliny ogrodowe.

Pod koniec imprezy podziękowano wszystkim uczestnikom dzisiejszej „Majówki” oraz firmom wspierającym nasz Dom, tj.:

• Firmie „TARTAK – JAGODNO” Panu Ryszardowi i Arturowi Zagalskim z Jagodna
  • Fabryce Mebli „WÓJCIK ” Panu Leszkowi Wójcikowi z Elbląga
  • Zakładowi Szklarskiemu „MIŚ” z Elbląga.
  • Wychowankom oraz opiekunom Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim
  • Przedsiębiorstwu Produkcyjno -Usługowo -Handlowemu.  „EDBA” Pani Barbarze Szypulińskiej z Myślęcina
  • Hurtowni Artykułów Spożywczych „KAMAL” Pani Dorocie Wąsińskiej z Elbląga
  • Hurtowni „DANA” Państwu Popowskim oraz Państwu Sadawie z Gronowa Górnego