Przejdź do treści.

Menu

Od kilku tygodni w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim realizowany jest projekt edukacyjny "W jedności siła". Celem projektu jest zdopingowanie naszych podopiecznych do pracy nad sobą.

Wpływ na zakwalifikowanie i uczestnictwo w projekcie będzie miał utrzymywany progres w zachowaniu i nauce, czego odzwierciedleniem jest otrzymywana ocena resocjalizacyjna. Poza tym wychowankowie placówki będą mieli ciekawą alternatywę spędzania czasu wolnego. Poznają podstawy kajakarstwa oraz jego odmianę - kajakarstwo zwałkowe. Podstawą w kajakarstwie zwałkowym jest współpraca przy pokonywaniu przeszkód na rzece - stąd hasło projektu - W JEDNOŚCI SIŁA.

Realizacja projektu oparta jest o działające od trzech lat w placówce Koło Kajakowe oraz na posiadanej bazie sportów wodnych - Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu. Została ona oddana w użytkowanie naszej placówce przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Dodatkowo dwóch wychowawców ukończyło kurs instruktora kajakarstwa.

Projekt zakłada wytypowanie grupy dwunastu wychowanków, którzy będą uczestniczyli w zajęciach. Przedstawione zostaną im warunki. Co najmniej poprawne zachowanie i dobre oceny w szkole. Pierwszy etap przewiduje przeprowadzenie szkolenia kajakowego na terenie Stanicy Wodnej. Odbywają się praktyczne zajęcia pływania kajakiem, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo zachowania się na akwenach wodnych. Następnie planowane są kilkugodzinne wycieczki po Zalewie Wiślanym, mające nauczyć chłopców pływania w grupie. Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie zajęć z kajakarstwa zwałkowego. Najpierw chłopcy zostaną zapoznani z stosowaniem technik przy pomocy przekazu multimedialnego. Następnie planowane są wyjazdowe spływy po wytypowanych polskich rzekach. Podczas pokonywania naturalnych przeszkód na rzece, członkowie zespołu muszą się wzajemnie wspierać i współdziałać, by bez wychodzenia z kajaka wszyscy mogli kontynuować spływ. Każdy zespół będzie pod opieką wychowawcy - instruktora a całość grupy wynajęty przewodnik. Dobór rzek, po których będą odbywać się spływy zostanie dokonany pod kątem bezpiecznego pokonania go przez naszych wychowanków. Planowane jest przeprowadzenie czterech spływów wyjazdowych.

Cały projekt ukierunkowany jest na resocjalizację naszych podopiecznych, by powrócili do społeczeństwa jako pełnowartościowe jednostki. W trakcie realizacji projektu szczególny nacisk będzie położony na wzajemne poszanowanie, odruch niesienia pomocy potrzebującym, współpracę w zespole. Będzie to więc kolejna okazja do kształtowania prawidłowych postaw wśród wychowanków.

Dzięki prowadzonym zajęciom, wychowankowie naszej placówki będą mieli możliwość zapoznania się z ciekawą alternatywą spędzania czasu wolnego. Poznają okoliczne tereny Wysoczyzny Elbląskiej z perspektywy kajaka na Zalewie Wiślanym - uwrażliwienie na otaczającą nas przyrodę. Wdrażana zostanie nauka współdziałania w grupie, wzajemnej odpowiedzialności. Chłopcy poznają inne regiony Polski podczas realizowanych spływów kajakowych. Zwracana będzie szczególna uwaga na poczucie odpowiedzialności za pozostawienie przyrody w naturalnym kształcie.

Projekt finansowany jest przez Fundacje BZ WBK Banku Dziecięcych Uśmiechów.

Opiekunowie Koła Kajakowego
Mateusz Gagjew
Gerard Swatowski

 

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski