W drugim tygodniu ferii zimowych w Zespole Szkół w Pasłęku odbyły się zajęcia rekreacyjno-sportowe w ramach realizowanego projektu unijnego pt.: „Sukces maturalny młodzieży powiatu elbląskiego z przedmiotów matematyczno , przyrodniczych szansą zrealizowania planów życiowych”. Celem zajęć było propagowanie aktywnego stylu życia, upowszechnianie wzorców uczciwej, sportowej rywalizacji oraz integracja uczestników projektu.

W ramach zajęć odbył się turniej sportowy w piłce siatkowej dziewcząt i piłce halowej chłopców. Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów dziewcząt z różnych klas /IA, IC, ID, IIB, IIC i IITL, IIE, IIA i IID, IIIA i IIID/ oraz 10 zespołów chłopców /ITL, IA, IB, IIA, IIB, IID, IIE, IITL, IIIA, IIID/. W sumie uczestniczyło ok. 120 uczniów. Wszystkim meczom towarzyszyły duże emocje. Żywiołowy doping tworzył znakomitą atmosferę. Na uwagę zasługuje ambitna postawa wszystkich zawodników biorących bezpośredni udział w grze. Podczas rozgrywek zapewniony był poczęstunek w barze oraz napoje. Cztery pierwsze zespoły otrzymały puchary i dyplomy. Na podsumowaniu i zakończeniu turnieju spośród wszystkich uczestników wylosowane zostały nagrody.

Wielki wysiłek uczestników, gorący doping, wzorowa postawa uczestników stworzyły świetną atmosferę sportowej walki i zabawy. Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy nauczycielom w-f.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet: IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie: 9.2.Poddziałanie 9.1.2.

Elżbieta Wasiuk

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Sportowe ferie w Zespole Szkół w Pasłęku