Przed nami trzecia edycja charytatywnego turnieju koszykówki. W Pasłęku sportowcy zagrają dla Domu Dziecka oraz schroniska dla zwierząt PSI RAJ. Turniej odbędzie się w dniu 22 kwietnia w salach sportowych Zespołu Szkół przy ul. Zwycięstwa 28 i Gimnazjum nr 1 przy ul. Władysława Jagiełły 30.

Organizatorzy poszukują osób, które mogłyby wesprzeć finansowo Dom Dziecka w Pasłęku, który wymaga prac remontowych. Trzeba w nim odświeżyć elewację, zaadaptować pomieszczenia piwniczne oraz odświeżyć pomieszczenia wewnątrz budynku. Natomiast główną potrzebą schroniska jest żywność (ryż, makaron, kasze, konserwy dla psów i kotów, sucha karma, drób – najlepiej mrożony). Na rzecz schroniska można też przekazać koce, kołdry (nie z pierza) oraz bardzo potrzebne są nowe kojce!

W turnieju wystąpi 8 drużyn, w międzyczasie wolontariusze będą zbierali przyniesione dary dla schroniska oraz udzielać będą informacji o formach pomocy dla Domu Dziecka. Punkty wolontariatu znajdować się będą tuż przy wejściach na sale. Cztery zespoły kobiet zagrają w sali Gimnazjum nr 1 w Pasłęku przy ul. Władysława Jagiełły 30, a w tym samym czasie cztery zespoły mężczyzn wystąpią w sali Zespołu Szkół w Pasłęku przy ul. Zwycięstwa 28.

W organizację wydarzenia zaangażowanych jest wiele wrażliwych osób. Między innymi starosta elbląski, Maciej Romanowski, burmistrz miasta i gminy Pasłęk, Wiesław Śniecikowski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt imienia świętego Franciszka z Asyżu, prowadzącego schronisko PSI RAJ w Pasłęku, Barbara Zarudzka, dyrektor Domu Dziecka, Leszek Czyżewski, dyrektor MOSiR w Pasłęku, Jerzy Przedpełski, dyrekcja, nauczyciele oraz wolontariusze Zespołu Szkół w Pasłęku i Gimnazjum nr 1 w Pasłęku, przedstawiciele PZKosz oraz inicjator ŚGO, Tomasz Iwanicki.

Wszystkich obecnych czekają niesamowite sportowe emocje, kibiców tych najszybszych czekają słodkie upominki. Na zakończenie turnieju zaplanowane są różnego rodzaju konkursy oraz pokazy taneczne. Tego wydarzenia nie można przegapić!

Poniżej zakwalifikowane drużyny:

* Kobiet:

1.         ŚGO Elbląg

2.         SP 11 Elbląg

3.         MKS Truso Elbląg

4.         Sportowy Gdańsk

* Mężczyzn:

1.         ŚGO Pasłęk

2.         Ega-Tur Lidzbark Warmiński BT

3.         Signum Słupsk

4.         TPPK Olboys Roś Pisz

Patronatem honorowym objął wydarzenie Starosta Elbląski, a patronatem medialnym TVP Olsztyn. Dodatkowe nagrody dla zwycięzców konkursów rzutu za „3pkt.” oraz „wsadów” przygotowało Sand Valley golf & country club.

Jak przekonują organizatorzy – Świata nie zmienimy, ale możemy zmienić byt dzieci z Domu Dziecka oraz wesprzeć jednocześnie schronisko PSI RAJ w Pasłęku.

Ty też możesz pomóc! Przyłącz się do nas! Zapraszamy!

sgo 2017m