4 kwietnia w Zespole Szkół w Pasłęku odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu Poezji Obcej. Kilkunastu uczestników w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym zaprezentowało swoje interpretacje wierszy w językach, angielskim, niemieckim, włoskim oraz rosyjskim. Rywalizacja była bardzo zacięta, a komisja konkursowa miała niemałe trudności z wyborem. Ostatecznie jednak udało się wyłonić zwycięzców.

Trzecie miejsce przypadło Zofii Iwachów z pasłęckiego Gimnazjum nr 2, która wykonała pierwszą pieśń z "Boskiej komedii" Dantego w języku włoskim. Drugie miejsce zajęła Kamila Baniel z ZS za poemat Pablo Nerudy, "I like for you to be still". Jury najbardziej urzekła ballada Johanna Wolfganga Goethego, "Der Erlkönig" w wykonaniu gimnazjalistki z Wilcząt Pauliny Gońca.

Wyróżniono także trzy uczennice: Martynę Pawłowską, uczennicę Gimnazjum w Rychlikach, która przedstawiła wiersz "Die Brille" Juliana Tuwima, Paulinę Świdurską z ZS w Pasłęku, która zaprezentowała wiersz Alfreda Tennysona, "The charge of the Light Brigade" oraz gimnazjalistkę z Wilcząt, Ewelinę Jureko za wiersz "Why?" Tiffany Ann Monroe.

Wydarzenie przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze i pozostaje mieć nadzieję, że konkurs recytatorski doczeka się kolejnej odsłony.

Hanna Sidor, II B