Co roku 14 lutego w dzień św. Walentego obchodzimy święto zakochanych. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne. Jest to też okazja do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Po raz kolejny obchodziliśmy Walentynki w Zespole Szkół w Pasłęku. Stało się już tradycją, że tego dnia hotelarze przyrządzają „słodką ucztę” w Naszym Hotelu. W tym roku rolę gospodarzy i gospodyń pełniła klasa III Technikum. Stół został specjalnie przystrojony, aby wprowadzić wszystkich w odpowiedni klimat święta. Oczywiście wszędzie dominował kolor czerwony. Zajęcia obejmowały techniki przygotowywania ciast, deserów lodowych, deserów zimnych i gorących oraz dekoracji stołu.

Wszystko wyszło fenomenalnie, a na naszych twarzach dominował uśmiech. Spędziliśmy wspólnie czas w cudownej, walentynkowej atmosferze, zajadając się smakołykami. Rozdaliśmy życzenia z walentynkowej poczty a wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali okazjonalne lizaki.

Uważam, że był to bardzo udany dzień. Każdy współpracował, dobrze się bawiliśmy i z pewnością nikt nie opuścił zajęć głodny. Naszych deserów mógł posmakować każdy, kogo zwabił piękny zapach przygotowanych słodkości.

Patrycja Wójcik III T