Motywem przewodnim tegorocznej studniówki Liceum Plastycznego był bal maskowy. Niczym podczas włoskiego karnawału, obowiązkową częścią garderoby każdego uczestnika balu była oryginalna maska.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się polonezem, po którym głos zabrał wicestarosta Zbigniew Lichuszewski, podkreślając wyjątkowość wieczoru i życząc wszystkim dobrej zabawy. Do zebranych przemówiła również wychowawczyni czwartoklasistów Kinga Kosacz-Drozdek oraz, w imieniu organizatorów, Katarzyna Pałdyna, zachęcając wszystkich do skupienia się na dobrej zabawie pomimo zbliżającej się wielkimi krokami matury. Studniówkę 2017 oficjalnie rozpoczęła pani Aleksandra Hońko, a uczniowie wręczyli pracownikom szkoły drobne upominki w postaci prac graficznych w podziękowaniu za włożony przez nich trud i cierpliwość podczas czteroletniej pracy.

Po uroczystej kolacji wszyscy obecni zostali zaproszeni na parkiet. Nie zabrakło również atrakcji dla nauczycieli, którzy mogli wykazać się swoimi zdolnościami plastycznymi podczas rysowania portretów oraz wiedzą o naszej szkole w programie „Plastykiada”. Uczniowie pokazali również, jak się tańczy belgijkę i zumbę.

Jak na każdym balu, odbyły się również wybory Królowej i Króla - zwycięzcy otrzymali wymyślne korony, które musieli godnie zaprezentować. Zarówno młodzież, jak i grono pedagogiczne spędzili całą noc w niezwykłej, bajkowej atmosferze. Z pewnością tegoroczna zabawa maturzystów pozostanie głęboko w ich pamięci, pozwalając choć na kilka godzin zapomnieć o czekających ich wyzwaniach.

Alicja Święcka, uczennica klasy III Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym