Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne PTTK "Dreptuś" ze Zwierzna gmina Markusy) otrzymało nagrodę Grand Prix w ogólnopolskim konkursie na "Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny".

Konkurs został zorganizowany przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz czasopismem "Poznaj Swój Kraj". Jury po analizie dokumentacji prezentującej działalność turystyczną w ciągu ubiegłego roku szkolnego postanowiło nadać tytuł laureata 13 klubom. W kategorii szkół podstawowych nagrodzono sześć kół. Wśród nich najwyższe wyróżnienie przyznano "Dreptusiom" ze Zwierzna za szczególny wkład pracy i dokonania turystyczne.

Należy dodać, że koło ze Zwierzna jako jedyne z województwa warmińsko-mazurskiego zostało nagrodzone i jest najlepsze z najlepszych w Polsce. Dnia 15 grudnia 2009 r. w Warszawie odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Najaktywniejszym Dreptusiom: Karolinie Kołodziejczyk, Annie Semków i Rafałowi Koszykowskiemu oraz opiekunowi Barbarze Krajnik zaszczytny tytuł laureata nagrody Grand Prix wręczył Lech Drożdżyński prezes Zarządu Głównego PTTK. Po uroczystości odbyła się wycieczka krajoznawcza szlakiem warszawskich placów zakończona wspólnym obiadem w restauracji "Honoratka". Dodatkową atrakcją pobytu w Warszawie był wieczorny spacer świątecznie udekorowanymi ulicami Starego Miasta.

Opiekun SKKT - PTTK
Barbara Krajnik

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny