Przejdź do treści.

Menu

Przepiękną tradycją naszych domów jest coroczna Wieczornica Wigilijna. Jest to czas kiedy możemy ugościć i podziękować wszystkim przyjaciołom domu, przyjaciołom dzieci i pracownikom, podziękować tym, którzy wspierają nas finansowo i duchowo, tym, którzy służą radą i wsparciem, tym, na których pomoc możemy zawsze liczyć choć nie zawsze się znamy...

 

Wieczornica rozpoczęła się przepięknym występem przygotowanym przez dzieci obu placówek. Paulina rozpoczęła głębokimi słowami z Biblii ,,Kto uwierzył wieści naszej, a ramię Pana komu się objawiło? Wyrósł bowiem przed nim jako latorośl i jako korzeń z suchej ziemi. Nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać. Wzgardzony był i opuszczony przez ludzi, mąż boleści, doświadczony w cierpieniu jak ten, przed którym zakrywa się twarz. Wzgardzony tak, że nie zważaliśmy na niego. Lecz on nasze choroby nosił, nasze cierpienia wziął na siebie, a my mniemaliśmy, że jest zraniony, przez Boga zbity i umęczony”... Przedstawienie było wycinkiem z życia dzisiejszych ludzi borykających się z problemami egzystencjonalnymi, wśród których nie mogło zabraknąć Jezusa, a który może uczynić daleko więcej niż jesteśmy w stanie zrozumieć. Aktorzy dali z siebie wszystko, brawa i zachwyt gości nie miały końca.

 

Następnie wszyscy przeszli do sali, w której przygotowany był wigilijny posiłek. Paulina i Karolina przywitały wszystkich gości, którzy do nas zawitali: Zbigniewa Lichuszewskiego, wicestarostę, na Tomasza Domżalskiego, dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu wraz z kierownikiem pieczy zastępczej, Magdą Paradowską, Teresę Brewkę, dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku, Henryka Kiejdo, wójta gminy Rychliki, Bożenę Romanowską, wieloletniego przyjaciela domu; i można powiedzieć „starych” przyjaciół domu: pastora Chrześcijan Baptystów w Elblągu, Pawła Kuglera, przedstawicieli Grupy Orlen Płock, Ewę Ciećwierz, Pawła Koziczyńskiego i Łukasza Czudeka, klub motocyklowy „Orzeł” z Darkiem Ossowskim na czele, Pole Golfowe Antii Pohjonen (zaproponował bardziej po polsku Andrzej Północ :)) i Ulę Robak, niezawodnych ludzie ze Służby Celnej w Elblągu, Jacka Fitobora,Arkadiusza Łacinę i MonikęKucewicz, myśliwych z Koła „Bóbr” z Pasłęka, Zdzisława Młynarczyka i Pawła Gersa, Policję Miejską z Olsztyna z Jolantą Szymulewską-Ozioro, oraz oczywiście harcerzy z Hufca „Bukowina”, którzy przywieźli do nas Betlejemskie Światełko Pokoju, które dostali z rąk skautów, a które zapalone zostało w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem; i można powiedzieć „nowych” (a w przyszłym roku będą „starzy”) przyjaciół domu: Sylwię Pałasz przedstawiciela firmy Meble Wójcik, od której dostaliśmy transport mebli do pokoi naszych dzieci, Emila Łabę, właściciela firmy transportowej „Maciuś” z Elbląga, u którego mamy niesamowite rabaty na podróże autokarem, człowiek z wielkim sercem i uśmiechem, Katarzynę Panimasz, dyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku, Beatę Łuczyńską-Pyra nauczyciela z Zespołu Szkół w Pasłęku, opiekuna klubu wolontarystycznego wraz z wolontariuszami Alą Sułkowską, Izą Bartkowską, Anią Ogórek, Kasią Makarska, Anielą Maj, Kają Przostak, Wiktorią Gęsiną, Agnieszką Leszczyńską, Jakubem Aleksandrowicz,którzy dbają o edukację dzieci, Izabelę Malinowską wraz z mężem i synem, która nie boi się pomagać. Ma wielkie grono przyjaciół, którzy ją w tym wspierają czyli: Agnieszka Pisemska, Ania Walerska, Karolina Walerska, Sandra Chmielewska, Marta Korpysa, Ewelina Babij, Iza Bartkowska, Alicja Bartkowska, Wioletta Misiurek, Iza Leszczyńska, Hania Sidor, Ula Kilian, Agata Wiśniewska, Ewelina Skarbek, Bożena Szulago, Patrycja Sreniawska, Małgorzata Wysocka- Benz, Paulina Adrianek oraz Beata Jankowska, Sławomira Bobko, klub 4x4, człowieka z werwą, uśmiechem i pasją, Wiolettę Misiurek, kierownika sklepu Netto wraz z Magdaleną Woźnowską z Pasłęka, która pomaga w zbiórce żywności dla potrzebujących, Tomasza Cybulskiego, kierownika internatu przy OHP w Pasłęku, człowieka z wizją i pasją, który dba również o nasze dzieci mieszkające w internacie.

 

Gościom dziękował dyrektor, dziękowały dzieci. Po modlitwie i kolędzie przyszedł czas na wigilijne jedzenie: krokiety, bułeczki i pierogi, barszczyk, kompot z suszu, ryba i wiele innych pyszności. Kiedy dorośli smacznie zajadali, dzieciaki nie mogły doczekać się prezentów. Przyjaciele nas nie zawiedli. Pani Izabela Malinowska wraz z jej przyjaciółmi przygotowała imiennie dla każdego dziecka super prezenty. Przyjaciele z Orlenu stanęli, jak zawsze, na wysokości zadania, przygotowali dla każdego dziecka indywidualne prezenty, poprzedzone wcześniej kartkami do św. Mikołaja. Starostwo Powiatowe, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Służba Celna przekazała dzieciom rowery. Koło myśliwskie, klub motocyklowy i policja olsztyńska wsparła finansowo wypoczynek zimowy naszych dzieci. Podsumowaliśmy spotkanie filmem z wydarzeń jakie miały miejsce z udziałem naszych podopiecznych w trakcie upływającego roku 2016, czyli od Wieczornicy do Wieczornicy...

 

W imieniu mieszkańców obu domów dziękujemy WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM za zaangażowanie i piękne wrażliwe serca. Za każde dzieło Waszych rąk i każdy odruch dobroci, za to, że jesteście z nami.

 

Święta Bożego Narodzenia niosą z sobą

chwile pełne nadziei, wiary i miłości.

Niechaj w moim i Twoim życiu

wraz z pierwszą gwiazdą na nowo zajaśnieje Chrystus,

który jest dawcą doskonałej Nadziei i Miłości.

W Nowym 2017 roku oczekuj spełnienia marzeń,

a porażki przekuj na sukces

tak w życiu osobistym jak i zawodowym.

I niech Radość będzie Twoim udziałem.

Życzenia w imieniu wychowanków i pracowników składa

 

Leszek Czyżewski

Dyrektor Centrum Administracyjnego w Marwicy

Marwica, 20 grudnia 2016 roku

 

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski