W Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, w dniach od 18 do 20 października zorganizowane zostały konferencje w ramach VIII edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery na Warmii i Mazurach (OTK – 2016).

Objęły one cykl spotkań młodzieży gimnazjalnej, młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli, przedstawicieli urzędu pracy, dyrektorów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, doradców zawodowych powiatu elbląskiego. Głównym celem konferencji było przybliżenie uczestnikom zasad funkcjonowania współczesnego rynku pracy, stojących przed nim wyzwań, jego zmian i wynikających z nich konsekwencji oraz upowszechnienie wiedzy na temat nowoczesnych metod poszukiwania pracy i planowania kariery zawodowej.

18 października, podczas konferencji inauguracyjnej „Bądź autorem swojej kariery” odbyło się spotkanie z Krystianem Wyszomirskim, trenerem rozwoju osobistego, mówcą motywacyjnym, coachem. Krystian Wyszomirski jest absolwentem pierwszej w Polsce Praktycznej Szkoły Trenerów Rozwoju Osobistego TIME FOR CHANGES, właścicielem Wyszomirski Personal & Business Development. Obecnie współpracuje z międzynarodową firmą szkoleniową.

W drugim dniu konferencji odbyło się spotkanie z przedsiębiorcą – Mariuszem Sadowskim, właścicielem Zajazdu Bankietowo-Weselnego w Dobrym. 20 października, podczas trzeciego dnia spotkań swoją wiedzą i doświadczeniem podzieliła się Agnieszka Klonowska, autorka projektu „Kobieta na obrotach”, life coach, inicjatorka spotkań „Śniadania networkingowe”. Pani Agnieszka swoje wystąpienie poświęciła budowaniu marki osobistej na rynku pracy – personal branding.

W konferencjach wzięło udział ok. 250 osób. Spotkania zostały zorganizowane w ramach sieci doradców zawodowych zatrudnionych w szkołach gimnazjalnych i szkołach ponadgimnazjalnych w powiecie elbląskim.

Spotkania te zorganizowały i prowadziły: Anna Więckowska – nauczyciel doradca zawodowy, pedagog Gimnazjum w Dobrym i Anna Zalewska – powiatowy koordynator.

Anna Zalewska