W dniach 03-07.10.2016 r. odbył się obóz szkoleniowy III klasy LO o nachyleniu obronnym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, w bazie 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie.

Programowe szkolenie młodzieży przebiegało zgodnie z planem. I tak 03.10. 2016r. uczniowie - kadeci wzięli udział w spotkaniu z pełniącym obowiązki dowódcy 9 BBKPanc mjrem Janem Smalarzem. Następnie kustosz Sali Tradycji przypomniał wszystkim o historii powstania Brygady i tradycji oręża polskiego. Następnego dnia uczniowie brali udział w szkoleniu strzeleckim na przykoszarowym placu ćwiczeń 9 BBKPanc, gdzie odbyli strzelanie z pistoletu i karabinku pneumatycznego. Wśród kadetów zwyciężyli Mateusz Rapacki i Przemysław Milewski, natomiast pośród kadetek zwyciężyła Anna Harasym.

W kolejnych dniach kadeci oraz opiekunowie wzięli udział w marszu na odległość prawie 25 km, na starą strzelnicę czołgową „Pierzchały” z zadaniem zlikwidowania znajdujących się w pobliskich kompleksach leśnych Grup Dywersyjno-Rozpoznawczych przeciwnika.

Czwarty dzień obozu szkoleniowego to zawody użyteczno-bojowe, w których drużyna z ZSEiT zajęła zaszczytne drugie miejsce. Ostatni dzień pobytu w Braniewie wypełniły główne uroczystości święta Brygady, a w nich defilada wojskowa, na której dumnie maszerowali uczniowie z Pasłęka.

Obóz szkoleniowy w murach jednostki to dla kadetów lekcja żołnierskiego życia.

Uczniowie odbyli szkolenie w jednostce wojskowej pod opieką nauczycieli Anety Wołosz, Moniki Kucińskiej  i mjra Bolesława Czechowskiego.

Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.

Kadeci III LOO