W niedzielę 19 czerwca 2016 roku odbyła się uroczysta Msza Święta w Parafii Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku, transmitowana przez TVP Polonia. Na Mszy promowane były Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu tego roku w Krakowie. Dzieci i młodzież wraz z nauczycielami z Tolkmicka i okolic miały na sobie koszulki z logo wydarzenia, ponadto aktywnie uczestniczyły w przygotowaniu liturgii. Tego samego dnia odbył się festyn dla dzieci organizowany m.in. przez Oratorium w Tolkmicku, Parafię Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku, Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko, Bibliotekę Miejską w Tolkmicku oraz miejscowe szkoły: gimnazjum i podstawówkę. Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach i zabawach, był kiermasz ciast oraz catering. Animatorzy z Oratorium malowali dzieciom twarze. Odbyły się również występy Przedszkola, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Tolkmicka.

Impreza została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Elblągu, które zafundowało nagrody w konkursach oraz Caritas Diecezji Elbląskiej. Dziękujemy wszystkim organizatorom.

Justyna Sępka