23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Był to moment podsumowań osiągnięć i wzajemnych podziękowań, poprzedzający długo oczekiwany czas (w pełni zasłużonego) wakacyjnego wypoczynku.

Dziesięć miesięcy wspólnej pracy i nauki zaowocowało wieloma wyzwaniami i sukcesami, ale też nie brakowało trudności, z którymi musieliśmy się zmierzyć. Nadszedł czas, by się im przyjrzeć i poddać swoje działania refleksji zanim zaczniemy korzystać pełnymi garściami z naszych 100 tysięcy darmowych wakacyjnych minut.

Pani Naczelnik Gabriela Effenberg i Pani Dyrektor Krystyna Brinkiewicz, doceniając osiągnięcia, ambicje i zaangażowanie młodzieży – gratulując, życzyły udanych, wspaniałych wakacji.

Program przygotowany przez uczniów kl. I stanowił miniopowieść o artystycznych i naukowych zmaganiach, które stały się udziałem młodzieży w bieżącym roku szkolnym. Nie sposób byłoby przeżyć tak niezwykłe i intensywne dziesięć miesięcy nauki bez oparcia w pedagogach, pracownikach, rodzicach i przyjaciołach szkoły – stąd młodzież przygotowała dla Nich specjalne podziękowania za wspierającą obecność, życzliwość i wyrozumiałość.

Nie zabrakło momentów wzruszających, ale i humorystycznych. Czy można się nie śmiać z pełnego wyzwań, klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych zrządzeń losu - dnia typowego plastyka przedstawionego w formie komicznej hiperboli i trochę w krzywym zwierciadle? Zwłaszcza, gdy dni te już za nami ( i nie zginie w tajemniczych okolicznościach żadna praca niesiona do oceny, ani żaden autobus nr 16 nam nie ucieknie).

Nagrody otrzymali ci uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, wyróżniali się swoją postawą i aktywną działalnością na rzecz szkolnej społeczności oraz zaangażowaniem w życie naszego liceum.

Ukoronowanie uroczystości stanowił wernisaż końcoworocznej wystawy – najlepszego probierza dokonań młodzieży, będących rezultatem dziesięciu miesięcy nauki, eksperymentów, twórczych poszukiwań i wzbogacania umiejętności warsztatowych. Z pewnością jest się czym chwalić!

Niech odpoczynek od szkoły nie oznacza jednak pauzy w tworzeniu i osobistym rozwoju.

W okresie wakacyjnym znajdźcie więc czas na poszukiwanie inspiracji. Bogaćcie się w doświadczenia, by powrót do licealnych murów był okazją do wymiany wielu opowieści, dzielenia się myślami i wrażeniami.

Naładujmy akumulatory, byśmy z nową energią i pomysłami byli gotowi sprostać kolejnym wyzwaniom i z radością spotkali się we wrześniu!

Paulina Łuczak