W dniu 10 czerwca 2016 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej „Krokus” we Władysławowie odbył się festyn integracyjny pod hasłem „Jesteśmy razem”. Jest to cykliczna już impreza, która na stałe wpisała się w życie Domu, oraz środowiska lokalnego i corocznie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców DPS ‘Krokus”, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy DPS „Krokus”, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Przezmarku, ich rodzin, przyjaciół, oraz okolicznych mieszkańców Adamowa i Władysławowa.

Festyn zorganizowany w ramach XVIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, które w tym roku obchodzono pod hasłem „Rodzina – tu wszystko się zaczyna”, miał na celu zintegrowanie środowiska, rodzin podopiecznych i społeczności lokalnej, oraz podkreślenie istoty funkcjonowania rodziny, również w aspekcie wspólnie spędzanego czasu i wspólnej zabawy.

Wśród gości festynu znaleźli się: Ryszard Zagalski – przewodniczący Rady Powiatu, Krystyna Murawska – sekretarz Gminy Elbląg, Tomasz Domżalski – dyrektor PCPR w Elblągu, przedstawiciele Stowarzyszenia „Iwa” z Władysławowa oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek pomocy społecznej z terenu powiatu elbląskiego, wraz z podopiecznymi.

W festynie uczestniczyło ok. 160 osób, które w miłej i serdecznej atmosferze mogły spędzić czas, uczestnicząc w zabawach sportowo-rekreacyjnych, a oprawa muzyczna zachęcała do wspólnych tańców. Ważnym punktem festynu były występy artystyczne podopiecznych placówek oraz zaprzyjaźnionego zespołu „Zakrzewianki”, a atrakcją dla dzieci Wesoły Szczudlarz i kolorowe bańki mydlane. Dopełnieniem imprezy były smaczne, domowe potrawy, a wśród nich bigos, słodkie racuchy, potrawy z grilla i lody.

I choć zmienna aura nie do końca nam sprzyjała, to jednak dobry humor uczestników festynu potwierdził wartość wspólnego spotkania, które przyczyniło się do podtrzymania więzi z rodzinami i środowiskiem lokalnym.

Janusz Kolasiński

pracownik socjalny