W bieżącym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół w Pasłęku mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym konkursie języka angielskiego Picture Your English. Wyjątkowym dlatego, że jest to pierwsza edycja konkursu, a eliminacje trwały cały rok i składały się z sześciu etapów.

Na każdym z nich młodzież miała za zadanie zilustrowanie wybranego angielskiego przysłowia bądź idiomu. Zadanie z pozoru łatwe, wywołało spore zamieszanie, ale sprawiło też mnóstwo radości zarówno samym uczestnikom, jak i nauczycielkom. Przysłowia angielskie różnią się od polskich, choć mają to samo znaczenie np. „It’s raining cats and dogs” – „Leje jak z cebra” co spowodowało, że przedstawienie ich wymagało niezwykłych umiejętności.

Poprzez zabawę i wykorzystanie drzemiących w uczniach kreatywności i talentów, powstały niesamowite prace w postaci szkiców, obrazów, zdjęć, a nawet w formie prezentacji 3D. Po każdym etapie wyłoniono zwycięzcę miesiąca, a spośród nich - trzech zwycięzców całorocznej edycji konkursu. Dzięki wsparciu ze strony sponsorów, także nagrody są wyjątkowe.

I tak oto podajemy zwycięzców konkursu:

- I miejsce – Kamila Baniel za pracę „The apple never falls far from the tree” - (koszulka z nadrukiem wygranej ilustracji, bon zakupowy do Empiku na kwotę 120 zł oraz voucher na naukę makijażu do p.Urszuli Kulig i voucher na stylizację paznokci do salonu New Look w Pasłęku);

- II miejsce – Kaja Szostak za pracę „The apple never falls far from the tree” (koszulka z nadrukiem wygranej ilustracji, bon zakupowy do Empiku na kwotę 120 zł oraz voucher na sesję zdjęciową do KA-EM Studio);

- III miejsce – Patrycja Śreniawska za pracę „A bull in a china shop” - (koszulka z nadrukiem wygranej ilustracji, bon zakupowy do Empiku na kwotę 120 zł oraz voucher na stylizację paznokci do salonu New Look w Pasłęku).

Dla pozostałych uczestników, którzy regularnie uczestniczyli w konkursie organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci bonu zakupowego do Empiku na kwotę 120 zł lub 50 zł. A są to:

1. Klaudia Kłosińska
  2. Tomasz Goss
  3. Adrianna Łońska
  4. Tomasz Gabrysiewicz
  5. Paulina Jacuńska
  6. Izabela Koch

Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do sponsorów, dzięki którym mogliśmy tak wspaniale obdarować wszystkich uczestników konkursu. A oto lista darczyńców:

1. Maria Lisowska, PAMAX Pasłęk,
  2. Leszek Aszyk i Jacek Sokołowski, El-Pre-Serwis S.C. Gronowo Górne,
  3. Tomasz i Anna Huk, Placówka Partnerska Banku BPH,
  4. Wizaż Urszula Kulig,
  5. Magdalena Wieliczko, salon New Look,
  6. Joanna Kamińska, Ka-Em Studio.

Katarzyna Panimasz

m pye 16