Przejdź do treści.

Menu

Po raz drugi na przepięknym terenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Orle Gniazdo” w Marwicy odbył się festyn rodzinny „Uczta dla rodzin”. Tak jak w ubiegłym roku, zbiegły się trzy uroczystości: Dzień Dziecka, Dni Rodziny i Dni Rodzicielstwa Zastępczego. W związku z tym Stowarzyszenie „Daj Nadzieję” z Marwicy, Stowarzyszenie Zastępczego Rodzicielstwa oddział w Elblągu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu w godnej naśladowania współpracy zorganizowały niezapomniany, pełen atrakcji dzień dla dzieci i rodzin.

 

Na dzieci czekało wiele atrakcji. Zabawa zorganizowana była tak, aby żadne dziecko się nie nudziło i nie wyszło tego dnia bez prezentu. Dla najmłodszych pociech czas organizował animator zabaw dziecięcych. Dzieci mogły puszczać bańki mydlane, ozdabiać figurki gipsowe w kształcie ulubionych bohaterów z bajek. W międzyczasie można było sobie zrobić zdjęcie z klaunem za którego przebrała się Izabela Malinowska oraz pobawić się chustą animacyjną. Do dyspozycji dzieci były dwa duże dmuchane zamki ze zjeżdżalnią, malowanie twarzy, kącik malucha oraz przejażdżki konne zorganizowane dzięki uprzejmości Jerzego Przedpełskiego i Młodzieżowego Klubu Jeździeckiego „Nenia” w Pasłęku.

 

Starsi mogli zmierzyć się w 9 konkurencjach. Do przejścia była strzelnica, mini pole golfowe, kącik zabaw intelektualnych, rzutki, kozioł, bieg w kaloszach, ściana wspinaczkowa lub jaskinia trolla, skoki na piłkach, stowarzyszenie „Kuźnia Pruska” z Pasłęka zaproponowało ścinanie głów kapusty mieczem. Po zaliczeniu wszystkich konkurencji można było wybrać sobie fajną nagrodę. Dziewczynki mogły brać udział w warsztatachdecoupageoraz tworzenia biżuterii.

 

Grupa OFF ROAD 4x4 z Elbląga przewoziła dzieci samochodami terenowymi po miejscach trudno dostępnych. Ta atrakcja z całą pewnością cieszyła się największą popularnością. Dzieci były zachwycone, ustawiały się kilkukrotnie w kolejce do przejażdżek. Trzeba przyznać, że nie tylko dzieci czerpały z tego radość ale również i dorośli.

 

Do rywalizacji mogły przystępować całe rodziny. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy konkurencje zespołowe. Rodziny mogły współzawodniczyć w takich konkurencjach jak przeciąganie liny, rzucanie podkową zorganizowane dzięki Klubowi „Horse-Shoe” oraz slalom ślepca.

 

Tradycją się stały mecze piłki nożnej. Do rozgrywki przystąpiły dzieci kontra dorośli z dyrektorem centrum na czele. W tym roku górą byli dorośli.

 

Dzięki uprzejmości Komisariatu Policji w Pasłęku dzieci mogły obejrzeć radiowóz, założyć alkogogle, przymierzyć kask i kamizelkę kuloodporną. Policjanci chętnie opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na wszystkie pytania dzieci. Policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Braniewie przyjechali do nas na motorach.

 

Przerwy pomiędzy konkurencjami można było spędzić na częstowaniu się różnymi przysmakami. Koło Łowieckie „Bóbr” z Pasłęka przygotowało poczęstunek z kiełbasy z dzika a Diana z koła łowieckiego także działająca w kole gospodyń wiejskich w Aniołowie przygotowała specjalnie na nasz festyn przepyszne anielskie „ruchańce”.

Do dyspozycji gości były także smaczne potrawy z grilla, domowej roboty smalec, ogórki kiszone, słodkie przekąski, ufundowane przez PKN Orlen lody dla dzieci oraz tradycyjna grochówka gotowana w kuchni polowej przez pana Janusza.

 

Nie sposób opisać wszystkiego a jeśli Cię nie było to zapraszamy za rok.

 

Ten dzień nie mógł się odbyć bez pomocy ludzi dobrego serca, olbrzymie podziękowania składamy sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie festynu.

Sylwia Szmit

 

 

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski