28 kwietnia 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klasy IV Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Dzień ten zapamiętamy jako pełen wzruszeń, wspomnień, ale i okazji do szczerego śmiechu.

Pani Naczelnik Wydziału Promocji, Edukacji, Kultury i Sportu Gabriela Effenberg, w swoim wystąpieniu, podkreśliła dotychczasowe osiągnięcia naszego liceum oraz maturzystom złożyła życzenia powodzenia na zbliżających się egzaminach., które stanowią w życiu ważną cezurę i zamknięcie kolejnego etapu nauki.

Absolwentom z pewnością jeszcze długo towarzyszyć będą słowa, którymi pożegnała ich Pani Dyrektor Krystyna Brinkiewicz w metaforycznej opowieści podkreślając, jak wielkie znaczenie ma w życiu każdego człowieka „rozwijanie skrzydeł”, które niekiedy grozi bolesnym upadkiem, ale jest niezbędnym składnikiem ludzkiej egzystencji.

Za sprawą niezwykłego programu artystycznego, przygotowanego przez kl. III, zgromadzeni goście i uczestnicy uroczystości mieli okazję przenieść się na chwilę do krainy wypełnionej magią i wiedzą tajemną. Oto wzięliśmy udział w sekretnej ceremonii, pozwalającej przewidzieć losy naszych absolwentów, których to przez skromność nie wypada nam wyjawiać, ale warto wspomnieć, że wedle przepowiedni rysują się one w niezwykle jasnych i świetlistych barwach.

Humorystyczne akcenty wprowadził pełen wspomnień (i materiałów archiwalnych) film przygotowany przez klasę IV, który stanowił podziękowanie dla Pani Dyrektor i wychowawców oraz podsumowanie trwającej cztery lata codzienności w Liceum Plastycznym – obfitującej w zabawne i zaskakujące sytuacje.

Uroczystość zwieńczyła wystawa tegorocznych prac dyplomowych, które jako samodzielne wypowiedzi artystyczne - stanowią podsumowanie czteroletniej nauki, dowód zdobytych umiejętności warsztatowych, kompetencji kulturowych oraz bogatego zaplecza koncepcyjnego i teoretycznego. Prace eksponowane w zmodernizowanym i rozbudowanym budynku wzbudziły naprawdę wiele emocji!

Gratulujemy! Na maturze trzymamy za Was mocno kciuki!

Paulina Łuczak, Liceum Plastyczne Gronowo Górne