Witam najlepszych z najlepszych! – powiedziała szefowa MEN do uczestników spotkania w Kancelarii PRM w Warszawie. Dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy i inne osoby zasłużone dla polskiej oświaty zostały odznaczone przez premier i minister edukacji krzyżami zasługi Prezydenta RP, medalami za długoletnią służbę oraz medalami Komisji Edukacji Narodowej.

W trakcie uroczystości premier Ewa Kopacz wręczyła stypendia Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznawane jest w danym roku szkolnym. Może o nie ubiegać się uczeń, który uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole, lub ma najwyższe wyniki w jednej dziedzinie wiedzy, a w pozostałych dziedzinach co najmniej dobre.

Na spotkaniu aktor Dariusz Odija czytał fragmenty Ustaw Komisji Edukacji Narodowej z 1783 r.) wydawanych w tym roku po raz pierwszy przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w trzech językach: polskim, archaizowanym angielskim i archaizowanym litewskim. Gośćmi specjalnymi uroczystości byli reprezentanci Pracowni Tańca Pryzmat – grupy twórczej Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA z Olsztyna. Na zakończenie wystąpił Piotr Siwik – uczeń III klasy Szkoły Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Olsztynie i drugiej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie gitary.

W spotkaniu uczestniczyli też m.in. wiceministrowie edukacji, kuratorzy oświaty, przedstawiciele samorządów, przedstawiciele oświatowych związków zawodowych, nauczyciele i inni zaproszeni goście.

Uczennicą Liceum Plastycznego z Gronowa Górnego, która otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów z rąk premier Ewy Kapacz była Alicja Swięcka, obecnie uczennica klasy II. Bardzo gratulujemy Alicji wyników w nauce i życzymy dalszych sukcesów, realizacji pasji.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczennicy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym