W dniu 29 września br. w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbyło się wspólne posiedzenie Zarządu Powiatu, Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Starosty Elbląskiego oraz Komisji Bezpieczeństwa, Porządku i Obronności Rady Powiatu na którym dokonano podsumowania pierwszego półrocza 2015 roku w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa publicznego. Naradę prowadził starosta Maciej Romanowski a jej uczestnikami byli członkowie Zarządu Powiatu i ww. komisji.

Podsumowania dokonali:

• I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu mł. insp. Robert Muraszko, który w swym wystąpieniu dokonał oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego obywateli na terenie powiatu elbląskiego,
  • zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu bryg. Mariusz Kołecki, który dokonał oceny stanu bezpieczeństwa pożarowego, drogowego i innych zagrożeń występujących na terenie powiatu elbląskiego,
  • przedstawiciel Placówki Straży Granicznej w Elblągu chor. szt. SG Lidia Osik, która poinformowała zebranych o podejmowanych przez funkcjonariuszy SG działaniach związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Dokonano również oceny podejmowanych przez służby, inspekcje i straże działań związanych z zapewnieniem bezpiecznego letniego wypoczynku w tym wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie wakacji 2015 roku. Obok ww. referujących głos w dyskusji zabrał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu Marek Jarosz, który przedstawił szeroką informację o podejmowanych przez inspekcję sanitarną działaniach w sezonie letnim 2015 roku.

Naradę podsumował Starosta Elbląski, który podziękował wszystkim służbom za ciężką i efektywną pracę w tym półroczu i stwierdził , że mieszkańcy naszego powiatu mogą czuć się bezpiecznie.